Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (16.11.): Vykročí Djokovič na Turnaji majstrov za rekordom suverénne a dočká sa Zverev revanšu za Paríž?

Novak Djokovič, Trofej, Koncoročná jednotka

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio tipérskych odporúčaní a pozornosť zameriame opäť do Londýna, kde ďalšími zápasmi pokračuje prestížny Turnaj majstrov.

Turnaj majstrov – 1. kolo

Novak Djokovič – Diego Schwartzman (16.11. o 15:00)

Siahnuť na rekordný šiesty triumf a vyrovnať rekord švajčiarskeho velikána Federera. To je jasný cieľ Novaka Djokoviča na londýnskom elitnom podujatí. Na úvod sa mu do cesty postaví debutant na Turnaji majstrov – Argentínčan Schwartzman, ktorý mal síce skvelú sezónu a aj v hale odohral viacero skvelých zápasov, ale proti Nolemu mu výraznejšie šance nedávam. Srbská svetová jednotka vyhrala všetkých päť doterajších vzájomných súbojov a obidva na rýchlom povrchu na grandslamoch US Open a tohtoročnom Australian Open ovládol Nole bez straty setu. Očakávam, že navrch bude mať aj v Londýne a jeho triumf bude hladký v dvoch setoch.

Tip: Schwartzman v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,40

Tip OK

Daniil Medvedev – Alexander Zverev (16.11. o 21:00)

Večerným šlágrom druhej skupiny bude odveta z nedávneho prestížneho finále v parížskej hale Bercy. Alexander Zverev sa pokúsi odplatiť Daniilovi Medvedevovi finálovú prehru, keď v Paríži neudržal vedenie a po vyhratom sete 7:5 ďalší priebeh stretnutia ovládol jeho ruský súper. Aj v Londýne očakávam urputnú bitvu, Zverev v Paríži potvrdil, že v hale môže konkurovať komukoľvek a vo finále to dlho vyzeralo na jeho triumf. Pre Rusa to bol iba druhý triumf v siedmom vzájomnom meraní síl a rozhodne by som v Londýne Zvereva neodpisoval. Očakávam trojsetový boj a možno aj nejaký ten tajbrejk, takže ideálne mi tu pasuje tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,59

Tip KO

Challenger Ortisei – 1. kolo

Sebastian Ofner – Iľja Marčenko (16.11. o 10:30)

Po posledný dnešný tip sme si zašli do talianskeho Ortisei, kde zápasmi úvodného hracieho kola štartuje tunajšie halové podujatie. Na ňom sa okrem iných predstaví aj slovenská dvojica Martin Kližan a Lukáš Klein, my sme sa pozreli na dnešný šláger Ofnera s Marčenkom. Ide o dvojicu výborne podávajúcich hráčov, ktorých hra je pre rýchly halový povrch ako stvorená. Ukrajinec vyhral až 13 z 20 halových duelov v tejto sezóne a dokázal potrápiť aj pomerne silných súperov. Ofner ale obhajuje v Ortisei minuloročné finále a pred zápasom je miernym papierovým favoritom i keď po finále v Hamburgu akosi stratil dych. Rakúšan v Eckentali Majchrzakovi vzdal za stavu 1:5 v úvodnom dejstve a následne v Bratislave skončil hneď v prvom kole na rakete Bourqueho, keď opäť nedokázal získať ani set. Víťaza sa tipovať neodvážim, ale čakám súboj podaní a dosť verím aj tomu, že o víťazovi sa rozhodne až v treťom sete.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase