Felipe Meligeni Alves (Foto: Instagram - Felipe Meligeni Alves)

Tenisové tipy (1.12.): Bude pokračovať spanilá jazda brazílskeho talentu aj na ďalšom domácom turnaji?

BRATISLAVA – Ani prvý decembrový deň nechýbajú naše tradičné tipérske odporúčania. Pozornosť upriamujeme do brazílskeho Campinas, kde je na programe druhý hrací deň.


Challenger Campinas – 1. kolo

Felipe Meligeni Alves – Carlos Gómez-Herrera (1.12. o 16:00)

V prvom kole antukového turnaja v brazílskom Campinas medzi domácim Meligenim a Španielom Gómezom o favoritovi netreba pochybovať. Meligeni predviedol senzačnú jazdu v Sao Paulo a vo finále zdolal skvele hrajúceho Ferreiru Silvu a pripísal si na svoje konto cenný titul z domáceho turnaja. Počas celého turnaja stratil jediný set, a preto by sa nemuseli prejaviť žiadne alebo len minimálne známky únavy. Jeho súperom bude Španiel Gómez-Herrera, ktorý má paradoxne v obľube tvrdé povrchy pred antukou. Zatiaľ čo minulú sezónu mal na pomalom povrchu bilanciu 3-7, tento rok sa mu v celku darí, keď má na antuke 13 výhier a 8 porážok. Okrem semifinále v Sibiu nedosiahol na žiadny senzačný výsledok a pred týmto turnajom mal 4 prehry v rade. V kvalifikácii zdolal Ribeira a Velottiho v zápasoch, kde značne absentovala kvalita na oboch stranách kurtu. Meligeni sa vezie na víťaznej vlne a podľa môjho názoru by mal poraziť španielskeho súpera 2:0 na sety.

Tip: Gómez-Herrera neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,96

Tip OK


Challenger Campinas – 1. kolo

Renzo Olivo – Vitalyi Sačko (1.12. o 16:00)

Až do turnaja vo Viedni sme o ukrajinskom tenistovi, ktorý už dlhšiu dobu žije u našich západných susedov nepočuli. Tenisových priaznivcov zaskočil až senzačným triumfom nad Herbertom a ani náš Norbert Gombos to so Sačkom nemal rozhodne ľahké, keď stratil set. Ukrajinec postúpil do hlavnej súťaže, kde odohral vyrovnanú partiu aj s Thiemom. Po prechode na antuku dokráčal v peruánskej Lime až do semifinále. Prekvapivo zdolal Bagnisa či Tabila. Jeho súperom bude Renzo Olivo, ktorý dohrával posledný zápas so zranením a po prehratom zápase s Carballesom dokonca nevedel odísť z kurtu po vlastných. Pred zápasom so Sačkom je preto jeho zdravotný stav otázny. Forma argentínskeho tenistu nie je optimálna, v posledných týždňoch prehral dvakrát s Carballesom, bral prehru aj s Benchetritom či Barriosom. Podľa herného prejavu z minulého týždňa si myslím, že Ukrajinec postúpi do ďalšieho kola.

Tip: Víťaz zápasu Sačko

Kurz Niké: 1,66

Tip KOChallenger Campinas – 1. kolo

Thiago Agustín Tirante – Dmitrij Popko (1.12. o 17:30)

19-ročný Tirante na seba upozornil predovšetkým minulý týždeň v Lime, kde dokráčal z kvalifikácie až do finále, v ktorom dokázal odohrať vyrovnanú partiu aj proti Galánovi. Argentínsky tenista je bývalou juniorskou jednotkou a rozhodne ho čaká zaujímavá budúcnosť. V tejto sezóne má bilanciu 35-16 a titulom a finálovou účasťou na tvrdom povrchu ukázal, že je univerzálnym hráčom. V prvom kole vyzve Popka, ktorý odohral v tejto sezóne vrátane exhibícií už 164 zápasov a ku koncu sezóny sa môžu u neho prejaviť známky únavy. Po koronapauze má na svojom konte prehry s Violom, Kudlom či Gunneswaranom. V Sao Paulo vypadol prekvapivo aj s Meligenim a dnes ho nečaká prechádzka ružovou záhradou. Tirante je veľký talent svetového tenisu, Popko má naopak svoju kvalitu, a preto si myslím, že uvidíme dlhý zápas s vyšším počtom gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,53

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Tallon Griekspoor, Istanbul Challenger

Tenisové tipy (20.1.): Trojlístok zaujímavých analýz z Istanbulu

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tradičné trio tipérskych odporúčaní, ktoré uvádzame …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × four =