Roger Federer, Nick Kyrgios
Roger Federer a Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Charles Rex Arbogast)

Suspendácia Kyrgiosa? Vyjadrili sa o nej Federer či Djokovič

RÍM – Včerajší zlostný výbuch Nicka Kyrgiosa v Ríme stále rezonuje. Austrálčan zaň dostal pokutu a trest v podobe straty bodov i prémie z Ríma. Niektorým sa to však máli. Čo si myslia Švajčiar Roger Federer či Srb Novak Djokovič?

Priamym účastníkom zápasu bol Nór Casper Ruud, ktorý volá po tvrdšom treste. „Nahnevalo ho, že sa niekto prechádzal medzi jeho prvým a druhým podaním. Potom sa jeho zlosť stupňovala. Spraví čokoľvek, čo cíti. Myslím, že dostal, čo si zaslúžil,“ vrátil sa nórsky mladík k penalizáciám a záverečnej diskvalifikácii.

„Nezdá sa, že by ho mohlo momentálne niečo zmeniť. ATP by však mala niečo spraviť. Nie som jediný, kto si myslí, že by mal byť suspendovaný aspoň na pol roka,“ dodal talentovaný Ruud citovaný portálom AP News. Kyrgios čelil zákazu činnosti už v roku 2016, keď nesmel hrať pre vypustený zápas v Šanghaji dva mesiace.

Švajčiar Roger Federer je k Austrálčanovi oveľa zhovievavejší: „Nemyslím, že by mal byť suspendovaný. Odišiel z kurtu. Čo také urobil? Zranil stoličku? Toto mi nestačí. Neviem, či je v podmienke po šanghajskom incidente. Ak áno, potom možno, ak už uplynula skúšobná doba, nemal by mať pozastavenú činnosť. Nula bodov, pokuta, to všetko je dostatočné. Vie, že spravil chybu.“

Srb Novak Djokovič, ktorého Kyrgios predvčerom kritizoval aj za názorový konformizmus, sa vyjadril o rímskej kauze zdržanlivo. „Nechávam to na ostatných, kompetentných, aby rozhodli,“ uviedla svetová jednotka.

About Michal Pokrivka

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × three =