Home / Roland Garros / Štvorica Slovákov spoznala žreb kvalifikácie Roland Garros
Foto: TASR

Štvorica Slovákov spoznala žreb kvalifikácie Roland Garros

PARÍŽ – V Paríži bola vyžrebovaná kvalifikácia grandslamového Roland Garros. Na miestnej antuke zabojujú aj štyria Slováci – Martin Kližan, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a Andrej Martin.

Najväčšou slovenskou nádejou je nasadená desiatka Martin Kližan (121. v rebríčku ATP). V dobrej forme hrajúci bratislavský rodák narazí v 1. kole na Inda Sumita Nagala (226.). V prípade očakávaného postupu si v 2. kole zmeria sily s maďarským antukárom Attilom Balázsom alebo srbským supertalentom Miomirom Kecmanovičom. Vo finále eliminácie by ho mal čakať 21. nasadený Quentin Halys z Francúzska. Ten má vo svojej časti žrebu ešte Argentínčanov Andreu Collariniho s Juanom Ignaciom Lónderom a Nikolu Milojeviča zo Srbska.

Solídnu formu ukazoval v poslednom období aj Jozef Kovalík (150.). Tridsiaty nasadený Rus Alexej Vatutin (145.) by mal byť na úvod zdolateľný súper. V prípade postupu neminie nášho tenistu víťaz zápasu medzi americkým bombardérom Reillym Opelkom a Tallonom Griekspoorom z Holandska. Vo finále eliminácie je možná repríza lanského súboja o hlavnú súťaž.

Za predpokladu, že sa Norbert Gombos (149.) rozohrá k stabilným výkonom. Hneď na začiatku bude potrebovať stopercentný výkon, keďže ho preverí 14. nasadený skúsený Kanaďan Peter Polansky (126.). Ak ho Norbi dokáže zdolať, zahrá si v 2. kole so Srbom Pedjom Krstinom alebo domácou voľnou kartou Evanom Furnessom.

Posledným slovenským želiezkom je Andrej Martin (157.). Variabilne hrajúci rodák z Bratislavy vyzve v úvodnom eliminačnom kole amerického milovníka rýchlych povrchov Kevina Kinga (167.). Ak zužitkuje prijateľný žreb, ďalšia prekážka bude poriadne náročná. Buď šiesty nasadený brazílsky antukový veterán Rogério Dutra Silva alebo mladý Čiľan Christian Garín. Na prípadné finále prichádzajú do úvahy 23. španielsky matador Marcel Granollers, Talian Stefano Napolitano, Brit Liam Broady alebo Čech Zdeněk Kolář.

Kompletný žreb kvalifikácie nájdete TU.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + eleven =