Home Správy Strhujúca semifinálová bitka na Roland Garros korisťou Wawrinku

Strhujúca semifinálová bitka na Roland Garros korisťou Wawrinku

PARÍŽ – Tretí nasadený Švajčiar Stan Wawrinka postúpil do finále grandslamového Roland Garros. V prvom semifinále zdolal najvyššie nasadeného Brita Andyho Murrayho za 4 hodiny a 34 minút v piatich setoch 6:7(6), 6:3, 5:7, 7:6(3), 6:1.

Už úvodné výmeny zápasu naznačili, akým smerom sa bude dianie na dvorci uberať. Švajčiar útočil, jeho súper sa bránil. Diváci tak sledovali fantastické tenisové divadlo. V prvom dejstve premrhal Stan náskok 5:3 a v tajbrejku vinou nepresností i zlých rozhodnutí prehral 6:8. Napriek tomu zostal verný svojmu agresívnemu pojatiu a od stavu 2:3 v druhom sete vyhral 7 gemov za sebou! Brit sa následne dostal z krízy a vrátil sa do hry o tretí set. V jeho koncovke donútil svojou dokonalou obranou šampióna spred dvoch rokov k viacerým chybám – 7:5.

Vo štvrtom dejstve sa hral stále tenis najvyššej kvality. Obaja skúsení matadori boli stopercentní pri vlastnom podaní a k slovu sa dostal po druhý raz tajbrejk. Tentokrát v ňom zo seba rodák z Lausanne „vyžmýkal“ to najlepšie. Za stavu 6:3 premenil parádnym forhendovým víťazným riternom prvý setbal. Momentum mal na svojej strane a v rozhodujúcom sete viedol 5:0. Vlaňajší finalista sa v závere zmohol len na odvrátenie „kanára“.

• v zápase sa odohralo 339 výmen
  • Wawrinka zahral 87 víťazných úderov
  • spravil 77 nevynútených chýb
  • Murray skončil s bilanciou 36:36

O pár minút nastúpia na druhé semifinále 4. nasadený španielsky fenomén Rafael Nadal a šestka žrebu Rakúšan Dominic Thiem. Stan Wawrinka sa bude v nedeľu usilovať o 4. grandslamový titul pri rovnakom počte finálových účastí.