Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Kritický Tsitsipas volá po revolučnej zmene v pravidlách: Tenis je asi jediný šport, ktorý túto možnosť nemá

ATÉNY – Aktuálna svetová štvorka a tohtoročný finalista Roland Garros Stefanos Tsitsipas prišiel nedávno s veľkou kritikou tenisových pravidiel.


Koučing počas zápasu?

Mimoriadne talentovanému Grékovi sa nepáči fakt, že tenisti nemôžu mať počas zápasov svojich trénerov po boku a radiť sa s nimi vzhľadom na vývoj zápasu. „Koučing v priebehu zápasu by mal byť povolený, tenis je asi jediný šport, ktorý túto možnosť nemá. Je čas na modernizáciu“ uviedol Tsitsipas na sociálnej sieti.

Svetová štvorka naráža na skutočnosť, že aktuálne nikto nemôže čerpať počas súbojov cenné rady od trénerov, ktorí stretnutie sledujú a veľakrát by vedeli svojim zverencom účinne poradiť. Prípadné porušenie tohto pravidla znamená hrozbu pokuty vo výške 5000 dolárov.Tenisoví fanúšikovia na jeho návrh na revolučnú zmenu okamžite reagovali a Tsitsipas v komunikácii s nimi ešte v jednej zo svojich reakcií dodal: „Tenis sa musí modernizovať, čo je ťažké, pretože tradície sú veľmi silné a výrazne prevládajú.“

Bol vo finále grandslamu a vyhral Turnaj majstrov

Tsitsipas patrí vo veku 22 rokov medzi absolútne najväčšie talenty na okruhu ATP, veď v roku 2019 pri svojom debute na londýnskom Turnaji majstrov triumfoval vo finálovom súboji o cennú trofej s Rakúšanom Thiemom. Na tohtoročnom Roland Garros po prvýkrát v kariére dokráčal až do grandslamového finále, kde ale nestačil na srbského fenoména Novaka Djokoviča.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Alex Molčan

Alex Molčan po neúspešnej premiére v Davis Cupe: Pokašľal som to

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 1 =