Daria Kasatkinová, WTA San Jose
Daria Kasatkinová (Foto: TASR/AP - Godofredo A. Vásquez)

Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

MOSKVA – Poslanec ruskej Štátnej dumy Roman Terjuškov nesúhlasí s udelením štátneho vyznamenania pre ruskú tenistku Darju Kasatkinovú. Ruská tenisová jednotka v lete oznámila, že má vzťah so ženou, a že kvôli sankciám pre ruských športovcov uvažuje o zmene občianstva.


Aktuálne najvyššie postavená ruská hráčka v rebríčku WTA Darja Kasatkinová dostala spolu s ďalšími športovcami od ruského ministerstva športu významné ocenenie „zaslúžilý majster športu.“ Ocenenie 11. hráčky sveta nahnevalo poslanca Štátnej dumy Terjuškova.

„Za propagandu LGBT na území Ruska, za výzvu, aby ruskí juniori zmenili svoje občianstvo, za to, že nepoužíva ruské národné symboly…“ vymenoval dôvody, ktoré podľa neho mali byť pádnymi pre to, aby Kasatkinová žiadne vyznamenanie nedostala. „Rozhodnutie musí byť napadnuté štátnym zastupiteľstvom, pretože (Kasatkinová) nespĺňa kritériá na udelenie,“ povedal Terjuškov pre MatchTV.Sama tenistka, ktorá sa môže pýšiť šiestimi titulmi na okruhu WTA a bola súčasťou tímu, ktorý v minulom roku ovládol prestížny Billie Jean King Cup, si z jeho slov ťažkú ​​hlavu nerobí. Na svojom Instagrame jeho vyjadrenie okomentovala v zmysle „vy žiadne ocenenie nemáte, tak ste naštvaný.“

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Nadal favoritom na predĺženie víťaznej série: Djokovič sa do nominácie opäť nevošiel

BRATISLAVA – Tenisová ATP zverejnila nomináciu na tradičné ocenenie fair-play za uplynulý rok. Nole opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − one =