Home Najdôležitejšie Šramková vyhrala v prvom kole kvalifikácie: Aj napriek prehratému prvému setu porazila favoritku

Rebecca Šramková

PARÍŽ- Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prebojovala do 2. kola kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros. V úvodnom kole zdolala na parížskej antuke Španielku Cristinu Bucsovú 4:6, 6:3, 6:4. V ďalšom kole ju čaká Holanďanka Richel Hogenkampová, ktorá vyradila ďalšiu Slovenku Kristínu Kučovú 6:1, 6:3.

Famózny výkon na servise

Obe tenistky odohrali dnes veľmi špecifický zápas. V celom zápase sme boli svedkami len 3 brejkov z 29 hier. V prvom sete bola Bucsová tou hráčkou, ktorej sa podarilo prelomiť podanie slovenskej tenistky a vyhrala prvý set 6:4.

Od druhého setu predviedla Šramková na svojom servise úžasný uragán. Za 2 sety si nestratila ani jedno podanie a dokonca jej súperka nemala ani brejkbal. V šiestej hre druhého setu sa podarilo Šramkovej prelomiť servis svojej súperky a vyhrala druhý set 6:3.

O osude stretnutia rozhodovala až tretia sada

Obe hráčky aj naďalej skvele servovali, až do stavu 3:3 dokonca ani jedna z tenistiek nebola na zhode pri podaní svojej súperky. V siedmej hre rozhodujúceho setu urobila slovenská hráčka definitívny krok k víťazstvu, keď brejkla Bucsovú a skvelým servisom dokráčala do víťazného konca.