Home Najdôležitejšie Slovensko nepostúpilo na finálový turnaj Davisovho pohára

Slovensko nepostúpilo na finálový turnaj Davisovho pohára

by Tomas Hmira

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti nepostúpili na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Madridu. V kvalifikačnom dueli prehrali na antuke v Bratislave s Kanadou 2:3. O všetkom rozhodla až záverečná dvojhra, v ktorej Norbert Gombos podľahol Félixovi Augerovi-Aliassimeovi 3:6, 4:6.

Ako prvý tenista si šancu na brejk vypracoval Gombos. V tretej hre sa dostal k jednému brejkbalu, ale Kanaďan bol nekompromisný. Naopak, v ôsmej hre súper takouto možnosťou nepohrdol. Set už bez problémov doviedol do víťazného konca.

V druhej časti Slovák ustál za stavu 3:3 dva brejkbaly kanadskej dvojky. O dva gemy neskôr ale čistou hrou prišiel o svoj servis, keď sa dopustil vôbec prvej dvojchyby a pridal i tri nevynútené chyby z hry. Auger-Aliassime už šancu z rúk nepustil a Kanadu posunul na finálový turnaj do Madridu.

• Auger-Aliassime zapojil do hry až 82 % prvých podaní, v druhom sete dokonca 90 %
  • Kanaďan získal po druhom podaní 33 % bodov, Gombos 72 %
  • posledných 10 fiftínov patrilo súperovi
  • celkovo vyhral práve o 10 bodov viac

Na finálovom turnaji (18.-24. novembra) sa predstaví 18 tímov. Istú účasť má kvarteto vlaňajších semifinalistov Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko, USA a dvaja držitelia voľných kariet Argentína s Veľkou Britániou. Doplní ich tucet úspešných tímov z kvalifikácie. Miestenku do Madridu majú po sobote vo vrecku aj Austrália, Japonsko, Taliansko, Kazachstan, Nemecko a Srbsko