pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Na Slovak Open 15 hráčov z top 100, zo Slovákov priamo iba Gombos
Foto: TASR

Na Slovak Open 15 hráčov z top 100, zo Slovákov priamo iba Gombos

BRATISLAVA – Istotu štartu v hlavnej súťaži bratislavského challengerového Peugeot Slovak Open 2019 (4. – 10. novembra) má z našich na základe renkingu iba Norbert Gombos.

V akceptačnom liste do hlavnej súťaže, ktorý obsahuje 41 mien, svieti len meno Norberta Gombosa. Filip Horanský je prvý pod čiarou, takže sú jeho šance dostať sa do „pavúka“ obrovské. Ďalší traja Slováci, Lukáš Lacko, Lukáš Klein a Alex Molčan, dostanú voľné karty.

„Andrej Martin vyhodnotil, že väčšiu šancu získať body do rebríčka ATP a kvalifikovať sa na Australian Open bude mať na antukových turnajoch v Južnej Amerike. Jozef Kovalík si podobne vybral iný turnaj. Martin Kližan je zranený a predčasne ukončil sezónu. Trojnásobný víťaz podujatia Lukáš Lacko bude potrebovať voľnú kartu, ale mal by sa predstaviť rovnako ako Filip Horanský, ktorý je prvý pod čiarou. Verím, že slovenskí hráči budú úspešní a získajú body do rebríčka ATP,“ uviedol generálny sekretár STZ Igor Moška pre oficiálnu stránku zväzu.

„V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom prišlo k zmene formátu turnaja, tak ako aj pri ostatných challengerových podujatiach. V hlavnej súťaži bude až 48 hráčov. Kvalifikácia sa naopak zúžila na štyroch. Nie je to dobrý formát pre národné federácie. Predtým nám v kvalifikácii hralo 10 až 15 tenistov. Teraz to nie je možné. Organizátori privátnych turnajov tlačili na to, aby sa podujatia skrátili. Po prvých skúsenostiach už však aj oni uznali, že tento formát bude treba opäť zmeniť, či upraviť jeho financovanie,“ vysvetlil nižšiu účasť slovenských hráčov Moška.

Prihlásených je až 15 aktuálnych členov top 100. Spomenúť treba Nemca Philippa Kohlschreibera, Srba Filipa Krajinoviča, Kazacha Michaila Kukuškina, Maďara Mártona Fucsovicsa, Bosniaka Damira Džumhura či Austrálčana Alexeja Popyrina. Kompletný akceptačný list si môžete pozrieť TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 3 =