Home Najdôležitejšie Skvelý vstup na českého favorita nestačil: Horanský si na prvý triumf v sezóne ešte musí počkať

Filip Horanský

ISTANBUL – Slovenský tenista Filip Horanský nasadený ako tretí neuspel na halovom challengeri v Istanbule v úvodnom kvalifikačnom kole.

Skvelý úvod nestačil

Turnajová trojka nestačila na skúseného českého súpera Lukáša Rosola, ktorý bol svojho času aj svetovou 26. Vstup do zápasu pritom Slovákovi vyšiel naozaj skvele, keď v úvodnom sete s kvalitným českým rivalom stratil len dve hry a ovládol úvodné dejstvo hladko 6:2.

Potom sa ale ukázali skúsenosti miestneho osemfinalistu z roku 2019, ktorý sa dokázal vrátiť späť do zápasu a ďalšie dva sety získal identickým výsledkom 6:4. Po prehre s Janvierom v úvodnom kvalifikačnom kole na Australian Open sa tak český tenista dočkal prvého triumfu v tejto sezóne a v boji o hlavný turnaj ho čaká víťaz zápasu Ernesto Escobedo – Tatsuma Ito.

Na prvú výhru si ešte počká

Horanský nedokázal nadviazať na vyhratý prvý set a po tesnej prehre s Alcarazom v kvalifikácii Australian Open tak opäť tesne padol a na prvý triumf v sezóne si bude ešte musieť počkať.