pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Sklamaný Federer po US Open: „Je to zahodená príležitosť“
Foto: TASR

Sklamaný Federer po US Open: „Je to zahodená príležitosť“

NEW YORK – Švajčiar Roger Federer nadránom nečakane vypadol vo štvrťfinále US Open, keď nenašiel recept na Bulhara Grigora Dimitrova. Na tlačovej konferencii bol, pochopiteľne, sklamaný.

Pred piatym setom sa nechal „Fedex“ ošetriť v útrobách štadióna. Keďže to prebehlo mimo záberov kamier, novinárov zaujímalo, o aký problém išlo. „Len som potreboval nejaké ošetrenie v hornej časti. Čo je to? Krk, chrbát? Potreboval som to skúsiť uvoľniť a zistiť, či sa to zlepší,“ uviedol Švajčiar, ktorý vraj cítil istú bolesť počas celého zápasu, ale keď sa mu darilo, vnímal ju menej.

Bazilejský rodák sa však nechcel vyhovárať. Vyzdvihol najmä výkon súpera: „Skvele mixoval údery. Spôsobovalo mi to problémy s rytmom. Necítil som sa komfortne pri hre od základnej čiary. To je niečo, v čom som proti nemu v minulosti vždy dominoval. Dnes to nebol ten prípad. Odviedol dobrú prácu.“

„Som sklamaný, že je koniec, lebo po pár neistých štartoch som mal pocit, že hrám naozaj dobre. Je to zahodená príležitosť. Bol som vo vedení, mohol som sa cez to dostať a mať dva dni voľna. Vyzeralo to nádejne,“ dodal na margo newyorského účinkovania tretí muž sveta.

Napriek drobným zdravotným problémom by nemal byť záver sezóny v ohrození. Federer všetkých ubezpečil, že odohrá Laver Cup, turnaje v Šanghaji, Bazileji, možno v Paríži a sezónu zakončí na Turnaji majstrov v Londýne.

Jeden z novinárov sa ho spýtal, či ešte vyhrá nejaký Grand Slam. „Nemám krištáľovú guľu. Vy áno? To nikdy nevieme. Samozrejme, dúfam, že áno. Sezóna je, myslím, stále pozitívna. Teraz som sklamaný, ale prenesiem sa cez to a všetko bude v poriadku,“ zakončil švajčiarsky velikán tlačovú konferenciu, z ktorej cituje oficiálna stránka turnaja.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 18 =