Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Situácia pred Australian Open sa komplikuje: Minister zdravotníctva potvrdil dva pozitívne testy u hráčov

MELBOURNE – Austrálske úrady v utorok informovali o dvoch pozitívnych tenistoch na koronavírus pred štartom úvodného grandslamu roka Australian Open v Melbourne. Ich mená nezverejnili. Šéf turnaja Craig Tiley o niekoľko hodín túto informáciu dementoval.


„Nie. Medzi infikovanými nie sú hráči,“ odpovedal Tiley na tlačovej konferencii na priamu otázku médií. Tie sa odvolávali na informáciu ministra zdravotníctva štátu Victoria Bretta Suttona, ktorý im potvrdil, že medzi najnovšími prírastkami osôb s pozitívnym testom sú aj dvaja profesionáli.

Ako uviedla agentúra AFP počet pozitívnych osôb súvislosti s turnajom tak stúpol na deväť. Tenisti ani členovia ich tímov nesmú opustiť hotelové izby a trénovať. Organizátori zaviedli opatrenie po niekoľkých prípadoch ochorenia COVID-19 na troch charterových letoch do dejiska podujatia, ktoré v Melbourne odštartuje 8. februára. Mená infikovaných tenistov nezverejnili.V prísnej karanténe v Austrálii je pred úvodným grandslamovým podujatím sezóny 72 tenistov.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 3 =