Foto: TASR

Serena Williamsová sa definitívne rozhodla vo veci štartu v Melbourne

MELBOURNE – Americká tenistka Serena Williamsová nebude obhajovať titul na grandslamovom Australian Open (15. – 28. januára) v Melbourne.

Bývalá svetová jednotka, ktorá na začiatku septembra priviedla na svet dcéru Alexis Olympiu, sa ešte necíti dostatočne pripravená na to, aby na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny predviedla stopercentný výkon. Znamená to, že po návrate nebude disponovať žiadnym renkingom. Jeho termín zatiaľ nie je určený.

Tridsaťšesťročná Američanka dlho zvažovala, či sa v Melbourne predstaví. Napokon sa z prestížneho podujatia odhlásila. Serene sa nevydaril jej prvý zápas po pôrode podľa predstáv. Po návrate z materskej pauzy prehrala na exhibícii v Abú Zabí s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou 2:6, 6:3, 5:10. „Po tom, čo som odohrala prvý zápas po pôrode, som si uvedomila, že aj keď som veľmi blízko k želanej forme, stále nie som tam, kde by som sama chcela byť,“ uviedla vo svojom vyhlásení.

Americká legenda sa naposledy súťažne predstavila práve v Melbourne Parku. Vlani v januári získala 23. grandslamový titul vo dvojhre. Neskôr vyšlo najavo, že už v tom čase bola tehotná. Po pôrode sa v novembri vydala za svojho partnera, internetového magnáta Alexisa Ohaniana. „Tréner a môj tím mi vždy hovorili, že na turnaj pôjdeme, až keď budem pripravená dôjsť až do konca. Mrzí ma, že vzhľadom na to musím povedať, že som sa rozhodla tento rok na Australian Open neštartovať,“ citovala agentúra AP v súčasnosti 22. hráčku rebríčka WTA.

Po rozhodnutí mladšej zo sestier Williamsových je naša Jana Čepelová o krok bližšie k štartu v hlavnej súťaži. Aktuálne je prvá pod čiarou. Z mužskej časti sa už včera odhlásili Brit Andy Murray a Japonec Kei Nišikori.

Zdroj: TASR

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Utorok 2. marec

BRATISLAVA – Utorkový program prináša bohatú ponuku tenisových zápasov so slovenským zastúpením, v akcii budeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + ten =