Home Správy Schmiedlová na WTA turnaji v Bukurešti bez štvrťfinále, zabrzdil ju dážď

Schmiedlová na WTA turnaji v Bukurešti bez štvrťfinále, zabrzdil ju dážď

BUKUREŠŤ – Anna Karolína Schmiedlová podľahla v 2. kole turnaja kategórie WTA International v rumunskej Bukurešti (250 000 USD, antuka vonku) Laure Siegemundovej z Nemecka 4:6, 6:3, 2:6.

Košická rodáčka nezachytila úvod stretnutia, keď okamžite stratila servis. Za stavu 1:3 odolala trom brejkbalom a vzápätí vyrovnala. Napokon z toho v rámci úvodného dejstva nič nevyťažila. Nemka udrela v 7. geme po druhý raz na príjme a koncovku kontrolovala.

Po troch gemoch druhého setu si nechala rodáčka z Filderstadtu ošetriť chrbát. Kaja následne odskočila brejkom do vedenia 3:1, ale o pár minút bolo vyrovnané. Mrzieť ju to nemuselo. Od stavu 3:3 nemeckú súperku jasne prevyšovala a vynútila si rozhodujúce dejstvo.

Vstúpila doň čistou hrou na riterne. Za stavu 2:1, 40:40 z pohľadu Slovenky sa rozpršalo a duel bol prerušený. Prestávka dovtedy unavenejšie pôsobiacej nemeckej tenistke pomohla. Po návrate na kurt jasne dominovala a otočila na 6:2.