Home Najdôležitejšie Schmiedlová cez nasadenú desiatku do finále kvalifikácie Australian Open

Schmiedlová cez nasadenú desiatku do finále kvalifikácie Australian Open

by Tomas Hmira

MELBOURNE – Anne Karolíne Schmiedlovej chýba jedno víťazstvo, aby si zahrala hlavnú súťaž Australian Open. V 2. kole eliminácie si poradila s Francoise Abandovou 4:6, 6:2, 6:4.

Vstup do stretnutia Slovenke vôbec nevyšiel. V prvých troch gemoch získala len dva fiftíny a rýchlo tak prehrávala už 0:3. O set ešte zabojovala, vyrovnala na 3:3, ale v desiatom geme opäť prišla o svoj servis.

V druhom sete bol za stavu 2:1 pre Schmiedlovú zápas prerušený pre dážď. Keďže podmienky nedovoľovali hráčkam dohrať zápas pod holým nebom, organizátori ho boli z časových dôvodov nútení presunúť do haly. Reštart vyšiel našej hráčke výborne. V druhom sete už stratila len jediný gem a vynútila si rozhodujúce dejstvo.

V ňom rozhodol úvod, keď sa Schmiedlová odpútala na 3:1. Náskok si do konca pohodlne postrážila.