štvrtok , 2 apríla 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Sabovčík a Moška zhodnotili strieborný úspech na ME do 18 rokov
Foto: TASR

Sabovčík a Moška zhodnotili strieborný úspech na ME do 18 rokov

GRANVILLE – Slovenské tenistky do 18 rokov včera získali na ME vo francúzskom Granville strieborné medaily. Po nešťastnej finálovej prehre s Bieloruskom mal kapitán Ján Sabovčík zmiešané pocity.

Sabovčík: „Dievčatám sa chcem poďakovať“

„Vo finále sme mali trocha smolu. V prvom zápase sa hralo o každú loptu. Viktória Morvayová v treťom sete nevyužila proti Kubarevovej dovedna štyri mečbaly. Na druhú dvojhru nastúpila Romana Čisovská, mala super začiatok, potom sa hra vyrovnala, no zápas dokázala dotiahnuť do víťazného konca a vyrovnať stav stretnutia na 1:1,“ zhodnotil singlové maratóny Ján Sabovčík.

Na margo rozhodujúcej štvorhry pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu povedal: „Vo štvorhre rozhodoval supertajbrejk, opäť sme sa dopracovali k mečbalom, ktoré sme nedokázali využiť a nakoniec sme prehrali. Napriek tomu sa chcem poďakovať dievčatám za bojovnosť a super reprezentáciu Slovenska.“

Moška hovorí o najväčšom juniorskom úspechu sezóny

Svoje hodnotenie pridal aj generálny sekretár STZ Igor Moška: „Slovenský juniorský tím dievčat do 18 rokov dosiahol skvelé druhé miesto na majstrovstvách Európy družstiev. Srdečne gratulujem Romane Čisovskej, Viktórii Morvayovej, Michaele Kadlečkovej a kapitánovi Jánovi Sabovčíkovi, ktorí skvele reprezentovali Slovensko a dosiahli najväčší úspech juniorského tenisu v tomto roku.

Chlapci hrali v ostatných dňoch na finálovom turnaji ME do 18 rokov v inom francúzskom meste La Rochelle. Medaila im ušla, keď v súboji o bronz nestačili na českých vrstovníkov. Moška má radosť aj z tohto výsledku. „Zároveň by som rád vyzdvihol štvrtú priečku chlapcov, čo je rovnako veľmi dobrý výsledok,“ dodal v rámci svojho hodnotenia.

V ére samostatnosti má Slovensko z ME do 18 rokov v kategórii dievčat dve zlaté medaily. Z roku 2012, keď reprezentovali Anna Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová, Natália Vajdová a z roku 1996. Vtedy hrali Ľudmila Cervanová, Zuzana Váleková a Katarína Válkyová. V slovenskej zbierke sú aj štyri striebra (1997, 2007, 2008, 2019) a štyri bronzy (1997, 2000, 2014, 2018). Chlapčenským maximom je zlato z roku 2015, keď bolo v tíme trio Lukáš Klein, Alex Molčan, Patrik Néma.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP a WTA vydali po zrušení Wimbledonu nové spoločné stanovisko

LONDÝN/ST. PETERSBURG – Asociácie ATP a WTA pokračujú v spoločnom postupe. Po dnešnom zrušení Wimbledonu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 2 =