Home Správy Rybáriková v Nottinghame končí na rakete tenistky s nevýraznou sezónou

Rybáriková v Nottinghame končí na rakete tenistky s nevýraznou sezónou

NOTTINGHAM – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková (19. v hodnotení WTA) prehrala v 2. kole turnaja WTA International v Nottinghame (250 000 USD, tráva vonku) s Nemkou Monou Barthelovou (117. v hodnotení WTA) po setoch 3:6, 6:1, 5:7.

Barthelová si v prvom sete vytvárala množstvo šancí, hrala aktívne. Istejšia bola najmä v hrách na servise. Naviac sa jej podaril brejk na 4:2. Rybáriková síce mala v ďalšej hre šancu vziať si podanie späť, no nevyužila ju a Nemka neskôr pohodlne zakončila set pri servise.

V druhom dejstve sa už Rybáriková viac dostávala k svojej hre. Dvakrát zobrala súperke servis a sama ju pustila len k jedinej šanci na brejk. To až za stavu 5:1. Nakoniec premenila 3. setbal a vynútila si rozhodujúci set.

V ňom už prehrávala 0:3 a pri servise aj 0:30, no nakoniec si toto podanie uhájila. V šiestej hre mala dva brejkbaly, no nevyužila ich. Za stavu 5:3 šla Nemka servovať na víťazstvo a mala mečbal, no Magda ho odvrátila a znížila. K ďalším mečbalom sa Barthelová dostala na riterne za stavu 6:5 a tentokrát tretí premenila.