Home / Najdôležitejšie / Ruská svetová päťka prezradila, čo stojí za jej úspechmi: Život som zasvätil tenisu
Daniil Medvedev
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP - Kirsty Wigglesworth)

Ruská svetová päťka prezradila, čo stojí za jej úspechmi: Život som zasvätil tenisu

MOSKVA – Bývalá svetová štvorka sa síce grandslamového triumfu stále nedočkala, ale minuloročné dramatické finále na US Open, v ktorom Daniil Medvedev prehral päťsetovú bitku s Nadalom, svedčí o výraznom hernom progrese 24-ročného rodáka z Moskvy.


Video: US Open

Mentalita je kľúčová

„V každom individuálnom športe je najdôležitejšia mentálna stránka. Keď účinkujete na turnaji, musíte zdolať ďalších hráčov, ktorí naň prišli s tým istým cieľom ako vy – vyhrať. Musíte byť silnejší ako oni,“ začína ruský tenista svoje rozprávanie na webe ATP.Nie nadarmo sa hovorí, že tenis je športom, ktorý v drvivej väčšine prípadov rozhodne mentálne nastavenie a psychika, s čím sa Medvedev absolútne stotožňuje: „Súperov musíte psychicky zlomiť. Býva to veľmi ťažké, zvlášť v semifinále alebo finále, keď čelíte tým najlepším, ktorí sa snažia o to isté a sú v tom lepší, ako tí pred nimi.“

Kontroverzný Medvedev, ktorý sa na kurte viackrát prezentoval arogantným správaním, ktoré pobúrilo fanúšikov, vlani dosiahol na okruhu ATP viac ako 60 výhier a okrem finále US Open prešiel do štvrtého kola na Australian Open a do tretieho na Wimbledone. V tomto roku na zatiaľ jedinom grandslame sezóny v Melbourne prenikol tiež až do štvrtého kola.

Daniil Medeved
Daniil Medeved (Foto: TASR/AP)Čo stojí za jeho úspechmi?

„Už dva a pol roka sa snažím správať profesionálne vo všetkom, čo robím. Život som zasvätil tenisu. Chcem byť ešte lepší a vyhrať ešte viac duelov. Triumfovať v toľkých zápasoch nebolo iba otázkou šťastia. Keby som vyhral napríklad len turnaj v Cincinnati a na ďalších povypadával v 1. kole, každý by mohol povedať, že v Cincinnati som mal šťastie. Držím si však svoj štandard, som s tým spokojný a dúfam, že takto budem pokračovať ešte niekoľko rokov,“ uzavrel Rus pre ATP.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + eleven =