Home Najdôležitejšie Rozprávka pokračuje – Čchung Hjeon na Australian Open do semifinále

Rozprávka pokračuje – Čchung Hjeon na Australian Open do semifinále

MELBOURNE – Juhokórejský tenista Čchung Hjeon zdolal v predposlednom štvrťfinále grandslamového Australian Open Američana Tennysa Sandgrena v troch setoch 6:4, 7:6(5), 6:3.

V úvodnom sete mal prevahu precízne hrajúci Juhokórejčan, ktorý umne mixoval útok s obranou. Kvalitný servis súpera prelomil už za stavu 1:1, vzápätí si poradil pri vlastnom podaní so skóre 15:40 a ďalší priebeh kontroloval. Dominantný bol najmä v dlhých výmenách.

Na začiatku druhého dejstva viedol Čchung 2:0. Američan postupne stupňoval svoj výkon. Pri útočnom pojatí obmedzil chyby, vyrovnal a po ďalšom brejku dokonca viedol 5:3. Favorit sa ešte zmobilizoval, rozhodnúť musela skrátená hra. Obaja k nej pristúpili aktívne, po výsledku 7:5 uspel 21-ročný rodák zo Suwonu.

V treťom sete zlomil juhokórejský mladík odpor amerického prekvapenia už v úvode. V 3. hre odolal dvom brejkbalom a vzápätí udrel na príjme. V závere si na svoje pomery nadštandardne pomáhal prvým podaním, čo ho doviedlo k víťazstvu, hoci pustil Sandgrena k dvom brejkbalom na 4:5.

• Čchung Hjeon premenil až 6. mečbal
  • mal 76-percentné zapojenie 1. servisu
  • obaja skončili so zápornou bilanciou víťazných úderov a nevynútených chýb

„Za stavu 40:0 som už hľadal slová na rozhovor. Po zhode a odvrátenom brejkbale som si však povedal ‚ešte žiadne ceremónie, iba zostaň koncentrovaný‘,“ priblížil dianie z posledného gemu šťastný víťaz. V semifinále vyzve juhokórejská senzácia turnaja nasadenú dvojku Rogera Federera zo Švajčiarska alebo českú devätnástku „pavúka“ Tomáša Berdycha.