Ilustračné foto (Foto: TASR/AP)

Roland Garros aj s niekdajším finalistom: Okrem domácich s voľnou kartou aj bývalá svetová jednotka

PARÍŽ – Britský tenista Andy Murray dostal voľnú kartu od organizátorov parížskeho Roland Garros. Okrem bývalej svetovej jednotky dostalo voľný vstup na grandslamové podujatie už iba sedem domácich hráčov.


Murray jediným nedomácim držiteľom voľnej karty

Murray v nedávnej minulosti bojoval so zraneniami panvovej kosti a holene a v rebríčku ATP klesol až na 129. priečku. Voľnú kartu dostal v tomto roku aj od organizátorov US Open. Škót sa na parížskej antuke dostal najďalej do finále v roku 2016. Podujatie štartuje 21. septembra. Informovala agentúra AP.

Andy Murray (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Okrem bývalej svetovej jednotky a finalistu Roland Garros spred štyroch rokov dostali voľné karty domáci hráči – Elliot Benchetrit, Hugo Gaston, Quentin Halys, Antoine Hoang, Maxime Janvier, Harold Mayot a Arthur Rinderknech.Voľné karty aj pre Bouchardovú a Pironkovovú

Medzi ženami dostali voľné karty vo výbornej forme hrajúce tenistky Cvetana Pironkovová a Eugenie Bouchardová, okrem nich sa v hlavnej súťaži predstaví aj poltucet domácich hráčok: Clara Burelová, Elsa Jacquemotová, Chloé Paquetová, Pauline Parmentierová, Diane Parryová a Harmony Tanová.

Zdroj: TASR, ts

About Majo Malinovský

Check Also

Filip Polášek, Ivan Dodig

Obrovské sklamanie čerstvých grandslamových šampiónov: Polášek s Dodigom senzačne zlyhali hneď na úvod

DAUHA – Slovenský tenista Filip Polášek s chorvátskym parťákom Ivanom Dodigom, si o semifinále na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 3 =