Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Nick Wass)

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu a v najbližších 10 rokoch to bude ešte horšie.


Rafael Nadal, ktorý predčasne ukončil sezónu, nakoľko sa zotavuje zo zranenia nohy, poskytol nedávno rozhovor pre japonský magazín Number, v ktorom kritizoval súčasný tenis a jeho smerovanie.

Nadalovi sa nepáči smerovanie dnešného tenisu

„V minulosti boli talent a taktika podstatne relevantnejšie ako dnes,“ hovoril 20-násobný grandslamový šampión. „Bola potrebná väčšia chytrosť, aby ste získali bod. Dnešný tenis je založený na odlišných konceptoch. Na antuke sa stále dá manévrovať, na tráve a tvrdom povrchu sa to stáva takmer nemožným. Tenis je rýchlejší a rýchlejší a nie som si istý, či je to správna cesta.“

Nadal naráža najmä na neustále sa zlepšujúce a zrýchľujúce podania. Nielen tréning, ale aj vplyv moderných inovatívnych technológií majú vplyv na to, že servis je čoraz menej chytateľný. „Ak sa čoskoro nenájde riešenie, existuje riziko, že sa tenis stane rukojemníkom tohto jediného úderu. Myslím si, že situácia sa v najbližších desiatich rokoch zhorší,“ dodal Nadal.

Rafael Nadal je charakteristický svojou bojovnosťou, kondíciou, nezlomnou vôľou. Tieto črty ho sprevádzali po celú jeho mimoriadne úspešnú kariéru. Pre svoj fyzicky náročný štýl hry mal v minulosti veľké problémy s kolenami. Mnohí mu predpovedali krátke trvanie kariéry. No má 35 a stále je na okruhu a stále patrí k najlepším.

„Veľa ľudí si myslelo, že môj štýl hry ma vyjde draho, no mýlili sa, keďže mám 35,“ uviedol španielsky tenista.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Michail Kukuškin

VIDEO 33-ročný Kukuškin odvrátil štyri mečbaly a poslal Kazachstan do vedenia: Spasí Srbov Djokovič?

MADRID – Tenisti Kazachstanu vedú vo štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára nad Srbskom 1:0. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + 19 =