Home Správy Putincevová v Norimbergu otočila finále – má prvý titul WTA

Putincevová v Norimbergu otočila finále – má prvý titul WTA

NORIMBERG – Kazaška Julia Putincevová triumfovala na turnaji WTA International v Norimbergu . Vo finále si poradila so Slovinkou Tamarou Zidanšekovou po setoch 4:6, 6:4, 6:2.

Zidanšeková mala lepší úvod zápasu, keď viedla hladko 3:0. Putincevová sa síce brejkom vrátila a znížila na 2:3, posledný krok už nespravila. Slovnka ju opäť obrala o servis a viedla 4:2. Kazaška však reagovala ribrejkom, potom však za stavu 4:5 na riterne prehrávala 0:40. Slovinská tenistka ponúknutú šancu využila, premenila druhý setbal.

V druhom sete si náskok 3:1 vybudovala Putincevová. Zidanšeková sa vrátila, vyrovnala na 3:3. Kazaška však reagovala ribrejkom na 4:3 a spoľahlivým servisom dokráčala k vyrovnaniu na 1:1 na sety.

Tretí set bol v réžii Kazašky. Zidanšeková získala dva gemy a oba po svojom podaní. Prvý na 1:0, ďalším znižovala na 2:3. Jej súperka potom premenila na podaní druhý mečbal.