Andrea Gaudenzi
Andrea Gaudenzi (Foto: Instagram - ubitennis)

Predstavitelia ATP sa poriadne buchli po vrecku: Naši hráči sú športovci svetovej extratriedy, bolo to prioritou

LONDÝN – Aj v roku 2023 sa môžu tenisti tešiť na navýšenie finančných odmien. Na mužských podnikoch ATP a challengeroch sa v rámci budúcej sezóny rozdelí rekordných 217,9 milióna dolárov.


„Badžet“ súčasnej sezóny, ktorá tento týždeň vrcholí záverečným Turnajom majstrov v Turíne, predstavoval 180,4 milióna dolárov. Smerom k nadchádzajúcemu ročníku sa tak jedná o rekordný nárast vo výške 37,5 milióna dolárov.

„Naši hráči sú športovci svetovej extratriedy a je našou prioritou zaistiť im zodpovedajúce odmeny. Ich rekordné navýšenie na rok 2023 podčiarkuje naše odhodlanie neustále zvyšovať latku. Keď budeme ďalej spolupracovať, náš šport má obrovský potenciál pre ďalší rast,“ pochvaľuje si vo vyhlásení na webe ATP jej šéf Andrea Gaudenzi.

Najväčší dôraz je pritom kladený na challengerové turnaje. Prize money tu v budúcej sezóne narastú o celých 75 percent zo súčasných 12,1 na 21,1 milióna dolárov.

ATP tiež oznámila rozšírenie troch podnikov kategórie Masters 1000. V Madride, Ríme a Šanghaji sa bude hrať namiesto doterajších ôsmich dní dvanásť. Ďalšie dva turnaje by mal rovnaký osud stretnúť od roku 2025.Nová tenisová sezóna začne už 29. decembra v Austrálii premiérovým ročníkom tímového United Cupu, teda úplne novej súťaže zmiešaných družstiev.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Nadal favoritom na predĺženie víťaznej série: Djokovič sa do nominácie opäť nevošiel

BRATISLAVA – Tenisová ATP zverejnila nomináciu na tradičné ocenenie fair-play za uplynulý rok. Nole opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − one =