Home Audio/video VIDEO Tsitsipas kľúčový duel na Turnaji majstrov po vyhratom sete nezvládol: Rublev doplnil trio semifinalistov

Andrej Rublev

TURÍN – Ruský tenista Andrej Rubľov postúpil do semifinále turnaja majstrov v Turíne. Šiesty nasadený hráč turnaja zvíťazil v červenej skupine v zápase o postup v troch setoch nad turnajovou dvojkou Grékom Stefanosom Tsitsipasom 3:6, 6:3, 6:2. V sobotu si zahrá semifinále proti tretiemu nasadenému Nórovi Casperovi Ruudovi.

Prvý set bol jasne v réžii druhého nasadeného Stefanosa Tsitsipasa. Grécky tenista v úvodnom dejstve neurobil ani jednu nevynútenú chybu, dovolil Rubľovovi uhrať iba dva fiftíny a vyhral za 34 minút 6:3.

Dvadsaťpäťročný Rus však dokázal svoj výkon v druhom sete zlepšiť a po brejku v ôsmom geme vyhral rovnako 6:3. Výkon Tsitsipasa od spomínanej straty podania upadal a Rubľov získaval čoraz väčšiu istotu v úderoch.

Prvý brejk záverečného setu prišiel v treťom geme, keď Rubľov zobral podanie Tsitsipasovi. Grék stratil podanie aj za stavu 2:4 a po hodine aj trištvrte sa musel rozlúčiť s turnajom.

“Veľmi sa teším na zápas s Casperom. Túto sezónu hrá výborne a má za sebou veľa skvelých výsledkov. Bude pre mňa veľkou výzvou sa s ním stretnúť. Zdolal ma na turnaji majstrov minulý rok v treťom sete 7:6, takže mu mám čo vracať,” povedal v pozápasovom interview štvrtý semifinalista turnaja majstrov.