Home Najdôležitejšie Polášek so Zelenayom štvorhru zvládli, v súboji s Českom znížené na 1:2

Polášek so Zelenayom štvorhru zvládli, v súboji s Českom znížené na 1:2

by Dominika Mikušiaková

BRATISLAVA – Filip Polášek s Igorom Zelenayom zdolali v treťom zápase daviscupovej kvalifikácie medzi Slovenskom a Českom dvojicu Zdeněk Kolář/Jonáš Forejtek po setoch 6:4, 6:4.

Slovenskí tenisti vstúpili do zápasu najlepším možným spôsobom – brejkom. V nasledujúcom priebehu nečelili žiadnej hrozbe straty podania a za stavu 5:4 prvý set doviedli do úspešného konca, keď premenili hneď prvý setbal.

Aj druhé dejstvo otvorili Polášek so Zelenayom úspechom na príjme. Na servise pokračovali v suverénnom výkone a súperov nepúšťali ani k náznakom šancí. Päť nepremenených mečbalov za stavu 5:3 na podaní Forejteka ich tak mrzieť nemuselo. Po zmene strán zápas uzavreli čistou hrou na servise Poláška.

• Polášek s Dodigom nečelili žiadnemu brejkbalu
  • v druhom sete stratili na podaní iba dva fiftíny
  • po prvom servise získali 31 lôpt z 33
  • na víťazné údery zvíťazili 20:15

Slovensko tak v súboji s Českom znížilo na 1:2. Vo včerajších dvojhrách neuspel Jozef Kovalík ani Andrej Martin. O niekoľko minút nasleduje súboj tímových jednotiek medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým.