Zdroj: Jimmie48 Tennis Photography

Parížske menu: Pondelok, 29. máj

PARÍŽ – Úvodný deň grandslamového Roland Garros je za nami. Priniesol zaujímavé momenty, ďalšie budú k dispozícii už o pár hodín. 

Aj dnes prinášame to najlepšie z parížskeho menu. Čo vám rozhodne nemôže ujsť a ako si rozplánovať tenisový deň pri televíznej obrazovke?

Momenty dňa

Dnešok je zápasovo ešte bohatší a do hry tak vstúpia ďalšie nasadené hviezdy. Je si rozhodne z čoho vyberať. Veľmi zaujímavý zápas príde hneď v úvode programu. Vlaňajšia víťazka Garbine Muguruzová narazí na niekdajšiu parížsku šampiónku Francescu Schiavoneovú. Talianska veteránka sa dostala počas tohtoročnej antukovej časti sezóny do výbornej formy a kožu určite nepredá lacno.

Pozornosť bude od 12:30 pútať aj turnajový vstup Rafaela Nadala. Pridá Španiel do zbierky ďalší parížsky triumf? Jeho prvým súperom bude nevyspytateľný Francúz Paire.

Emotívny bude aj tretí zápas výberu. Domáci veterán Paul-Henri Mathieu sa musel do hlavnej súťaže svojho posledného Roland Garros predrať cez kvalifikáciu. Tú ale zvládol na jednotku a približne o 13:00 vyzve favorizovaného Belgičana Davida Goffina. Bude to Francúzova rozlúčka s parížskou scénou?


Televízna kombinácia pre fajnšmekrov:

11:00 Muguruzová vs Schiavoneová

12:30 Nadal vs Paire

14:00 Gulbis vs Čilič

15:30 Karolína Plíšková vs Čeng Saj-saj

17:00 Tiafoe vs Fognini

18:00 Alexander Zverev vs Verdasco


SLOVÁCI V HRE 

 

About David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Check Also

Norbert Gombos

Tenisové tipy (30.9.): Ďalší grandslamový triumf Gombosa?

BRATISLAVA – Aj dnes vám tradične prinášame trojicu tipov, v ktorých nechýba vystúpenie Norberta Gombosa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 5 =