štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Paes sa ani v 46 rokoch nevzdáva. Sníva o ďalšej olympiáde
Foto: Wikipédia

Paes sa ani v 46 rokoch nevzdáva. Sníva o ďalšej olympiáde

NAÍ DILÍ – Hoci oslávil v júni 46. narodeniny a rebríčkom sa prepadáva, nestráca Ind Leander Paes entuziazmus. Sníva dokonca o ďalšom olympijskom štarte.

Sezóna 2019 legendárnemu indickému deblistovi vôbec nevyšla. Prepadol sa v rebríčku až na 105. miesto. Zimu trávi mimo elitnej svetovej stovky prvýkrát od roku 1994. Napriek tomu je odhodlaný pokračovať. Dokonca sníva o ôsmom štarte na olympiáde za sebou. Jeho rekordná šnúra sa začala v Barcelone 1992.

„Viete, že som olympijské dieťa. Moji rodičia boli v Mníchove 1972. Narodil som sa s tým (olympiádou) v krvi. Hrať na tokijskej olympiáde by bolo splnením sna,“ uviedol Paes citovaný portálom Tennis World.

„Viac ako čokoľvek iné si prajem priniesť do Indie rekord v počte štartov na olympijských hrách. Držím ho so siedmimi, no pridať ôsmy za sebou a uistiť sa, že svetový rekord zostane ‚doma‘, by bolo fantastické,“ dodal na margo „hier pod piatimi kruhmi“ Ind.

Tento rok od US Open nehral, ale počas uplynulého víkendu nastúpil v kontroverznom daviscupovom súboji proti Pakistanu. Ten viacerí pakistanskí hráči bojkotovali pre presunutie z ich domáceho Islamabadu na neutrálnu pôdu do kazašského Nur-Sultanu.

„Keď mi pred siedmimi týždňami prvýkrát zavolali, nepýtal som sa prečo, proti komu a kde budeme hrať. Rozhodol som sa s láskou reprezentovať svoju krajinu, svoju vlajku. To do mňa vniesli moji rodičia,“ uzavrel hrdý vlastenec Paes.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ani Kližan si nezahrá hlavný turnaj Roland Garros: Skvelý úvod na Belgičana nestačil

PARÍŽ – Po Filipovi Horanskom vypadol dnes v kvalifikácii na parížsky Roland Garros aj druhý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − nine =