Novak Djokovič
Novak Djokovič v Melbourne (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Organizátori Australian Open plánujú veľký ústupok: Bude to pre vládu postačujúce?

MELBOURNE – V aktuálnom období nie je ani zďaleka jasné, ako bude vyzerať úvod novej sezóny. V ohrození je aj mužská tímová súťaž ATP Cup, veľký otáznik visí aj nad prvým grandslamom sezóny. V Melbourne sa v týchto dňoch rokuje o špecifických podmienkach na Australian Open.


Zrušenie kvalifikácie na Australian Open?

Kvalifikácia sa tento rok neodohrala ani na US Open a vyzerá to tak, že táto možnosť neminie ani austrálsky grandslam. Na grandslamových kvalifikáciách sa zúčastňuje 128 mužov a rovnaký počet žien, čo je v aktuálnej koronakrízovej dobe vysoké číslo.

Je teda možné, že v dôsledku neskoršieho príjazdu tenistov sa kvalifikácia nestihne odohrať. Existujú dve riešenia – posunúť v kalendári termín začiatku Australian Open alebo zrušiť kvalifikáciu a posunúť termín hlavnej súťaže o dva týždne neskôr.Austrálski organizátori si uvedomujú, že prípadným zrušením kvalifikácie nepotešia viac ako dvesto hráčov, ani organizácie ATP či WTA. Práve vysoké finančné odmeny z grandslamových kvalifikácií sú výraznou pomocou pre mnoho tenistov.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + ten =