Boris Becker (Foto: TASR)

Obrovské dlhy rieši po svojom: Legendárny Becker sa odmieta zbaviť trofejí

BERLÍN – Bývalý nemecký tenista Boris Becker dlhuje svojim veriteľom viac ako 30 miliónov eur. 52-ročný Nemec mal znížiť svoj dlh predajom svojich grandslamových trofejí. Podľa najnovších informácii si štyri trofeje ponechal aj napriek rozhodnutiu súdu.


Tenisom si zarobil počas celej kariéry viac ako 25 miliónov dolárov, ďalšie sumy získal od sponzorov. Aj napriek tomu sa Becker dostal do obrovskej dlhovej pasce. V dôsledku neplatenia svojich dlhov už stál pred londýnskym súdom. Na súde vypovedal aj kvôli zatajovaniu majetku pred svojimi veriteľmi. V prípade dokázania viny mu hrozí až sedemročný pobyt za mrežami.

Šesťnásobný grandslamový šampión mal pred správcom majetku zatajiť vlastníctvo luxusného bytu v Londýne a dve nehnuteľnosti v Nemecku.

Legendárny Nemec sa snažil časť svojich dlhov umoriť predajom viac ako osemdesiatich predmetov zo svojej kariéry, medzi nimi bolo aj šesť grandslamových trofejí.Z internetovej aukcie získal viac ako pol milióna eur, podľa obžaloby však nemecká legenda porušila nariadenie súdu, pretože nepredala svoje štyri najcennejšie trofeje. Má ísť o 2 trofeje z Wimbledonu a z Australian Open.

Súd s Beckerom, ktorý žije v súčasnosti v Londýne, má pokračovať až na budúci rok v septembri. „Pán Becker je rozhodnutý čeliť všetkým obvineniam, ktoré sú proti jeho osobe vznesené a očistiť svoju povesť vo všetkých smeroch,“ povedal právnik tenistu Jonathan Caplan.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + eight =