Home Najdôležitejšie Obrovská smola: Mihalíková s bieloruskou parťáčkou proti jednotkám zahodili mečbal a o trofej si nezahrajú

Tereza Mihalíková, Aliaksandra Sasnovičová

BAD HOMBURG – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková s bieloruskou deblovou partnerkou Aliaksandrou Sasnovičovou si v nemeckom Bad Homburgu o turnajovú trofej nezahrajú.

Rozhodla o tom ich dnešná semifinálová prehra s japonskými turnajovými jednotkami Hozumiovou a Ninomijovou, ktorým po takmer dvojhodinovom boji v Nemecku podľahli 5:7, 6:3 a 10:12.

Aj keď Mihalíková s bieloruskou parťáčkou do zápasu vstúpili brejkom v tretej hre, favorizované Japonky od stavu 3:5 získali na svoju stranu všetky ďalšie štyri hry a za 50 minút vyhrali prvý set 7:5.

Mihalíková so Sasnovičovou ale zbrane ani zďaleka nezložili a po dvoch brejkoch a dvoch udržaných servisoch razom v druhom dejstve vyhrávali 4:0. Za 43 minút napokon ovládli druhý set – 6:3.

Rozhodujúci supertajbrejk priniesol poriadnu drámu, keď Mihalíková s Bieloruskou po dvoch stratených podaniach prehrávali už 3:7 a následne za stavu 7:9 čelili dvom mečbalom súperiek, ale ešte sa dokázali vrátiť do hry získaním troch loptičiek po sebe a razom mali na rakete mečbal za stavu 10:9. Bohužiaľ dve stratené podania dali mečbal do rúk opäť Japonkám, ktoré už nezaváhali a po dráme si vybojovali postup do finále.

štvorhra – semifinále: Eri Hozumiová, Makoto Ninomijová (Jap.-1) – Tereza MIHALÍKOVÁ, Alexandra Sasnovičová (SR/Biel.) 7:5, 3:6, 12:10