Home Najdôležitejšie Obrovská herná kríza Gombosa pokračuje: Proti 272. hráčovi sveta nevyužil šancu na reparát

DAUHA – Slovenský tenista Norbert Gombos nevyužil ako lucky loser šancu na reparát a v prvom kole prekvapujúco podľahol 37-ročnému Jazirimu 2:6, 5:7.

Gombos nemal ideálny vstup do zápasu, keď už v úvodnom geme prišiel o servis a Tunisanovi sa podarilo brejk potvrdiť. Následne sa slovenský reprezentant oklepal, získal dve hry v rade, ale to bolo z jeho strany v prvom sete všetko. 37-ročný Jaziri získal štyri hry v rade a po 34 minútach viedol 1:0.

V druhej sade sa opakoval scenár z úvodu zápasu, Gombos opäť prišiel o prvý servisgem a po ďalšom udržanom servise tuniského tenistu prehrával už 0:2. Obaja tenisti následne zastabilizovali svoje podania a až v ôsmej hre prelomil podanie svojho súpera a razom viedol 5:4. Od tohto stavu však 95. hráč sveta neuhral ani gem a pripísal si na svoje konto ďalšiu prekvapivú prehru.

Gombos v tejto sezóne našiel premožiteľa už v šiestich prípadoch, z výhry sa tešil len raz v kvalifikácii v Rotterdame, kde zdolal domáceho Selsa