Home Najdôležitejšie VIDEO Na Wimbledone 2016 hral proti Federerovi, teraz vymenil raketu za lopatu: V dôsledku pandémie musel s tenisom skončiť

VIDEO Na Wimbledone 2016 hral proti Federerovi, teraz vymenil raketu za lopatu: V dôsledku pandémie musel s tenisom skončiť

by Roderik Pastier

LONDÝN – V roku 2016 postúpil na Wimbledone z kvalifikácie až do druhého kola, o päť rokov neskôr musel ukončiť kariéru v dôsledku pandémie koronavírusu. Raketu zavesil na klinec a aktuálne je zamestnaný ako pracovník na stavbe. Reč je o britskom tenistovi Marcusovi Willisovi, ktorý si na Wimbledone 2016 zahral aj s Rogerom Federerom.


Amatér dobyl Wimbledon

Amatér dobyl Wimbledon, učiteľ tenisu napísal hollywoodský príbeh. Takto zneli titulky v lokálnych médiách počas Wimbledonu 2016. Z ničoho nič sa v hlavnej súťaži objavil vtedy 25-ročný Willis, ktorý okupoval 772. priečku v rebríčku ATP.

Až do tohto momentu bol pre širšiu tenisovú verejnosť veľkou neznámou. Pracoval ako tenisový inštruktor a z času na čas si odskočil na nejaký profesionálny turnaj. Následne dostal divokú kartu do kvalifikácie a to mu otočilo život naruby.

Obrovskú senzáciu spôsobil vyradením Litovčana Berankisa a následne prišiel životný zápas so švajčiarskou legendou Rogerom Federerom. V ňom prehral hladko v troch setoch, ale aj napriek tomu na centrálnom dvorci prijímal veľké ovácie, pri každom vyhratom bode. Počas zápasu dokonca Švajčiara preloboval.

“Až do smrti si môžem hovoriť, že som preloboval Federera. No nič, som úplne vyčerpaný, utekám na pivko, zaslúžim si ho,” prehlásil po zápase.

Hold mu vzdal aj samotný Federer

“Tento príbeh má cenu zlata. Musím priznať, že Marcus ma zaujal ešte pred tým, ako sa ma to týkalo. Má veľký potenciál sa zlepšiť,” predpovedal mu sľubnú budúcnosť 39-ročný Švajčiar.



Willis však potenciál nenaplnil, v rebríčku patril do štvrtej stovky, ale medzi užšiu elitu sa nepredral.

Minulý rok sa rozhodol ukončiť kariéru a nájsť si nový spôsob obživy. Výrazne k tomu prispela aj pandémia koronavírusu. V dôsledku prísnych hygienických opatrení sa nemohol naplno venovať trénovaniu a neštartoval ani na domácich turnajoch, kde si mohol privyrobiť.

“Mal som nejaké ponuky od sponzorov, chcel som to skúsiť aspoň vo štvorhre, ale musel by som dosť cestovať a ani to nebola záruka, že by som si zarobil dosť peňazí, turnajov je teraz jednoducho málo,” priznal Willis.

Miesto rakety v ruke lopata

Raketu sa rozhodol zavesiť na klinec a vymenil ju za lopatu. Aktuálne pracuje ako robotník na stavbách. “Musím živiť rodinu, nie som prvý ani posledný, kto musel skončiť. Radšej na to ani nemyslím, koľko talentovaných hráčov muselo s tenisom skončiť,” dodal 30-ročný Brit.

Manuálna práca mu ale nevadí a po práci si s kolegami dopraje aj pivo. Napriek tomu dúfa, že sa na kurty ako tréner v budúcnosti vráti.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seven + 11 =