Peter Benjamín Privara
Peter Benjamín Privara (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

NTC kašle na Privaru? Podľa Mošku je to celé úplne inak

Otec juniora Privaru kritizoval, že NTC jeho syna ignoruje napriek dosiahnutým úspechom. Igor Moška posiela odpoveď: Celé je to inak!

Šéf Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara kritizoval prístup NTC a vedenia slovenského tenisu voči jeho synovi Petrovi Benjaminovi. Ten na juniorskom grandslamovom Roland Garros postúpil do štvrťfinále. Privarovi staršiemu sa nepáči, že jeho syn nedostáva priestor popri daviscupovom tíme aspoň pre atmosféru. „Aj mňa sa syn občas pýta: ‚Otec, prečo o mňa v NTC ani nezakopnú?‘ Čo mu mám na to povedať? Ako rodič preto hľadáte možnosti niekde v zahraničí,“ hovoril Privara starší pre Nový Čas.

Podľa Igora Mošku je to celé inak: Do NTC chodí trénovať a dostal 20-tisíc eur ročne

Generálny sekretár STZ Igor Moška reagoval na tieto tvrdenia a hovorí, že je to celé úplne inak, ako vykresľuje Privara starší. „Už štyri roky je naším najlepším juniorom. Počas tohto obdobia dostáva každý rok ponuku do NTC tímu, ktorú otec vždy odmietne. Chce si to robiť sám, na čo ja vravím okej. Podľa pravidiel mu však dávame pomerne vysokú finančnú podporu. Tento rok to bolo 20-tisíc eur. Do NTC chodí trénovať, v zime častejšie, v lete o niečo menej. Tak to bolo posledné 2-3 roky. Preto mi bolo divné vyjadrenie pána Privaru, že o neho nikto nezakopne, lebo to nie je pravda. Čo sa týka mladých hráčov a prípravy na DC, tí najlepší by tam podľa mňa zaradení byť mohli. O tom však rozhoduje kapitán Tóth,“ vyjadril sa Moška pre Nový Čas.

„Na zväz som dal kritiku jedinú, že všade vo svete dostávajú synovi rovesníci šancu v Davis Cupe. Mladí by podľa mňa mali dostať priestor pri tíme, aby mali v budúcnosti motiváciu reprezentovať. Môžem potvrdiť, že od NTC dostávame každý rok ponuku. Máme však určité výhrady a ideme preto vlastnou cestou. Problém je, že mladých nedávajú do zostavy,“ zopakoval svoju kritiku Privara.

Ten by chcel svojho syna vidieť aspoň pri daviscupovom tíme, na lavičke, prípadne v tréningoch. Aby postupne začal zbierať skúsenosti aj z reprezentačného fóra.

„Nájsť priestor v príprave je problematické, nakoľko máme čo robiť, aby sme obsiahli hráčov, ktorí sú nominovaní na zápas. Nevidím problém pozvať niekoho na sparing, je však náročné priestorovo i časovo zapracovať do procesu ďalších 10 hráčov,“ vysvetľoval daviscupový kapitán Tibor Tóth.

„Napríklad, keď ešte neboli v daviscupovom tíme Alex Molčan či Lukáš Klein, občas sme ich zavolali na sparingy a zúčastňovali sa aj príprav pred DC. Nevidím vôbec problém, aby to tak v budúcnosti nebolo aj s Privarom, ale je tu nejaká postupnosť. Nič také sa teda nedeje, že by mladí hráči neboli volaní. Molčan s Kleinom sa touto cestou prepracovali a dnes sú v tíme. V budúcnosti budú volaní Privara aj Peťo Naď, sú to naši dvaja najlepší juniori,“ avizuje Tibor Tóth, že do budúcnosti počítajú s tým, že mladý Privara bude v tíme.

„Absolútne však nevidím dôvod na to, aby boli volaní počas sparingov. Na to musí byť priestor, čo momentálne, bohužiaľ, nemáme. Vnímam, že mladý Privara uhral štvrťfinále na RG. Keby som mal na to priestor, tak zavolám aj 20 hráčov. Ale aby som ho volal len kvôli tomu, aby sedel na lavičke… Navyše, každý, kto sa chce prísť pozrieť na zápas alebo na tréningy, tak môže spraviť z vlastnej iniciatívy,“ dodal daviscupový kapitán.

About Jaroslav Šípkar

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − nineteen =