Peter Benjamín Privara
Peter Benjamín Privara (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Jeden z najperspektívnejších slovenských mladíkov má ťažké srdce na NTC: Otca sa pýta, prečo o neho ani nezakopnú

Peter Benjamin Privara patrí k najväčším prísľubom slovenského tenisu. Má však ťažké srdce na NTC…


Peter Benjamin Privara je jedným z najperspektívnejších slovenských tenisových mladíkov. Na nedávnom juniorskom grandslamovom Roland Garros sa prebojoval do štvrťfinále. Jeho otcom je šéf Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara.

Práve ten sa veľmi kriticky vyjadril na adresu NTC. „V iných krajinách je bežné, že v repre dávajú počas daviscupových či fedcupových stretnutí priestor aj mladým hráčom, ktorí potrebujú zbierať skúsenosti,“ hovoril Peter Privara pre Nový Čas.

„Nevravím, že musia hneď hrať ostré zápasy vo dvojhrách, no mladým výrazným spôsobom pomáha aj to, keď môžu len byť v tíme, trénujú spolu s ostatnými reprezentantmi a celkovo dýchajú atmosféru veľkého tenisu. Aj keď len na lavičke,“ dodal.

Jeho 17-ročný syn tiež nechápe, prečo sa mu nedostáva pozornosti od NTC, keď vo svojom veku patrí medzi najlepších.

„Dôležité je podľa mňa ukázať záujem o mladých hráčov, ktorí to môžu potom zväzu v neskorších rokoch vrátiť. Keď im dáme šancu teraz, určite sa budú v budúcnosti stavať k reprezentovaniu krajiny inak. Aj mňa sa syn občas pýta: ‚Otec, prečo o mňa v NTC ani nezakopnú?‘ Čo mu mám na to povedať? Ako rodič preto hľadáte možnosti niekde v zahraničí,“ netají Privara starší.

Peter Benjamin Privara zbiera cenné skúsenosti aj napriek ignorácii zo strany NTC. Aj napriek tomu výrazne napreduje, čo dokázal na nedávnom juniorskom Roland Garros, kde sa dostal medzi osmičku najlepších. V rozvoji mu pomáhajú práve aj účasti na zahraničných kempoch.

„Celkovo sa však dostáva do takej hernej pohody. Má neskutočnú vôľu a odhodlanie niečo dosiahnuť. Momentálne chodí trénovať do kempov Rafaela Nadala, kde zbiera neoceniteľné skúsenosti,“ uviedol jeho hrdý otec.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − six =