Karolína Plíšková
Karolína Plíšková (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Návrat po piatich mesiacoch: Bývalá česká svetová jednotka opäť mení trénera

PRAHA – Bývalá česká svetová jednotka Karolína Plíšková bude v novej sezóne trénovať opäť pod vedením nemeckého trénera Saschu Bajina.


Nemecký kouč sa k Plíškovej vracia po piatich mesiacoch, keď na lavičke českej tenistky vystrieda Leoša Friedla, ktorý bol pre Plíškovú už ôsmym trénerom od roku 2014. O obnovení spolupráce Češka informovala na svojej webovej stránke.

VIDEO Fanúšikovia suverénne rozhodli: Toto bol zápas roka na okruhu WTA!

Stále verí, že jej môže pomôcť

„Vraciam sa hlavne z toho dôvodu, že stále verím, že môžem svojimi postrehmi Karolíne pomôcť. Jej hra sa po zranení ruky postupne zlepšovala a v mojich očiach dokázala, že sa stále môže merať s tými najlepšími na svete. Na tieto výkony budeme chcieť nadviazať, a preto sme sa rozhodli naše spojenie obnoviť. Už sa neviem dočkať, keď budem zase sedieť v jej rohu,“ uviedol Nemec k obnoveniu spolupráce.Aktuálne až 31. hráčka sveta prešla pod vedením Friedla do semifinále turnaja v Toronte a do štvrťfinále US Open, pod vedením Bajina, ktorý ju koučoval od novembra 2020 do tohtoročného júla, ale zašla vlani až do finále slávneho Wimbledonu. Po zlomenine zápästia sa jej ale prestalo dariť a spoluprácu s 38-ročným trénerom ukončila.Poďakovanie Friedlovi

„Veľmi Leošovi ďakujem, že ihneď ochotne začal pomáhať. Myslím, že aj pod jeho vedením sa nám podarilo urobiť pár zaujímavých výsledkov,“ uviedla Plíšková, v ktorej tíme zostali kondičný špecialista Jez Green a tiež fyzioterapeut Martin Salvador.

Sezónu Plíšková odštartuje dvomi podujatiami v Adelaide, ktoré budú jej prípravou na úvodný grandslam sezóny Australian Open. Ten odštartuje v Melbourne 16. januára.

Zdroj: ts, Karolína Plíšková

About Majo Malinovský

Check Also

Gilbert Soares Klier Junior

Ďalší tenisový dopingový hriešnik: Mladý olympijský medailista spoznal svoj trest

RIO DE JANEIRO – Brazílsky tenista Gilbert Soares Klier Junior dostal zákaz činnosti na 12 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − 2 =