nedeľa , 5 júla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal zabezpečil Španielsku šiesty triumf v Davisovom pohári
Foto: Twitter/Davis Cup by Rakuten Madrid Finals

Nadal zabezpečil Španielsku šiesty triumf v Davisovom pohári

MADRID – Rafael Nadal získal druhý bod vo finálovom meraní síl Davisovho pohára proti Kanade. V súboji jednotiek zdolal Denisa Šapovalova 6:3, 7:6(7) a zabezpečil Španielsku zisk „šalátovej misy“ po šiesty raz v histórii. 

Rafael Nadal otvoril súboj ľavákov čistou hrou na servise. Následne sa pokúšal vziať podanie talentovanému mladíkovi, Kanaďan odolal hrozbe dvoch brejkbalov. Španielové útoky cez ritern pokračovali, na podaní nepúšťal súpera k ničomu. V geme číslo šesť sa radoval z brejku a viedol 4:2. Záver prvého setu si postrážil a uzavrel ho úspešným druhým setbalom pri skóre 5:3, 40:30.

V druhom sete sa obraz hry veľmi nemenil. Španiel sa už v tretej hre dostal k dvom brejkbalom, no neuspel. Nadal sa prvýkrát pod tlak dostal za stavu 2:3, ale stratu podania nedopustil. Keďže „Rafa“ nedokázal využiť ani ďalšie šance na brejk, set dospel do skrátenej hry. Jej úvod zachytil lepšie Kanaďan, získal prvé dve výmeny, no k mečbalom sa dostal predzápasový favorit. Prvé dve šance na ukončenie zápasu pri skóre 6:4 premárnil, no za stavu 8:7 sa už nemýlil.

Zaujalo nás: 

  • Nadal mal 82 % úspešnosť zisku fiftínov po prvom podaní
  • pomer víťazných úderov sa skončil 21:24 z jeho pohľadu

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Česko – Slovensko 3:1, Horanský prehral s 432. hráčom sveta

PRAHA – Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:3. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × five =