Rafael Nadal
Rafael Nadal v Ríme (Foto: TASR/AP - Gregorio Borgia)

Nadal prehovoril o budúcnosti: Kedy konečne prídu na rad deti a čo kariéra?

PARÍŽ – Už o jubilejnú dvadsiatu grandslamovú trofej zabojuje na obľúbenom parížskom Roland Garros, ktorý ovládol už 12-krát. Rafael Nadal má 34 rokov a čoraz častejšie dostáva otázky na to, kedy ukončí kariéru a na rad prídu deti a rodinný život.


So svojou životnou partnerkou a dnes už aj ženou Mariou Franciscou Perellovou sa oženil po štrnásťročnej známosti vlani v lete, ale kým jeho úhlavní rivali v boji o celkového grandslamového kráľa Djokovič a Federer už majú svojich potomkov, Rafa na toho svojho prvého stále čaká. Španiel má totiž napriek mnohým cenným úspechom v hlave ešte stále tenisové ciele.

Maria Francisca Perellová
Maria Francisca Perellová (Foto: TASR/AP – Alastair Grant)

Minimálne jeden veľký sen, by si španielsky matador ešte rád splnil. Na vedúceho grandslamového rekordéra Federera stráca jedinú najcennejšiu trofej a už na blížiacom sa Roland Garros môže švajčiarskeho velikána rodák z Mallorcy vyrovnať. Keďže tu už 12-krát triumfoval niet pochýb o tom, že aj teraz práve Nadal patrí medzi TOP favoritov.Pozrite si tento príspevok na Instagrame

😉 💪🏻

Príspevok, ktorý zdieľa Rafa Nadal (@rafaelnadal),

Tenis je stále dôležitý

Čoraz viac otázok dostáva Rafa na to, kedy má v pláne rozšíriť rodinu. Jeho rivali tak už spravili a to Djokovič je ešte o rok mladší ako Nadal. Starší Federer už má s Mirkou dva páry dvojičiek a Španiel v tomto osobnom živote teda za švajčiarskym velikánom rapídne zaostáva.

„Mám povinnosti a samozrejme veľkú zodpovednosť voči svojmu okoliu. A v mojom živote hrá tenis stále veľkú úlohu. Ešte dôležitejšie je pre mňa ale šťastie mojej rodiny a mojich blízkych. Už o kľúčových veciach nerozhodujem sám, všetko preberám s mojou ženou a takto dôležité rozhodnutia nie sú pochopiteľne výnimkou,“ uviedol na otázku ohľadom budúcnosti a rozšírenia rodiny antukový kráľ.Kedy prídu na rad deti?

„A kedy budeme mať deti? To záleží na situácii. Takéto veci je veľmi ťažké predvídať. Ale je pravda, že keď som predtým premýšľal, čo budem robiť v veku tridsaťštyri rokov, tak som bol presvedčený o tom, že už tenis hrať nebudem a budem mať rodinu,“ pokračuje sympatický Nadal, ale viac to už neupresnil: „Možno to bude čoskoro, ale stále chcem hrať tenis, nehodlám končiť. Až kariéru ukončím, potom to bude hlavná téma. Ja osobne milujem deti a chcem ich mať. Viem, koľko mám rokov a je mi jasné, že nemôžeme čakať ďalších päť rokov.“

Zlyhanie v Ríme chce napraviť v Paríži

Rafa už v tejto sezóne po návrate na kurty zažil veľké antukové sklamanie, keď ako obhajca titulu v Ríme senzačne zlyhal v štvrťfinálovom súboji s Diegom Schwartzmanom, pričom Argentínčan antukového kráľa prvýkrát zdolal až v desiatom vzájomnom súboji.

„Nebudem sa vyhovárať, nehral som proste tak dobre, aby som si zaslúžil vyhrať, ale viem čo napraviť. Teraz sa však chcem sústrediť na French Open,“ uviedol pred štartom Roland Garros najväčší favorit na celkové prvenstvo, ktorého v úvodnom dueli preverí bieloruský súper Jegor Gerasimov.Zdroj: Roland Garros

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =