Home Správy Nadal v Ríme v historickom zápase zdolal Djokoviča – má prvý titul sezóny

Nadal v Ríme v historickom zápase zdolal Djokoviča – má prvý titul sezóny

by Dominika Mikušiaková

RÍM – Druhý nasadený Rafael Nadal ovládol turnaj kategórie ATP Masters 1000 v Ríme. Vo finále zdolal najvyššie nasadeného Novaka Djokoviča po setoch 6:0, 4:6,

Prvý set bol jasne v réžii španielskeho tenistu, ktorý od úvodu diktoval tempo. Mdlo pôsobiaceho Djokoviča brejkol hneď v úvodnom geme a v nastolenom trende pokračoval aj naďalej. Za stavu 4:0 uspel po maratónskom geme na príjme, čím odpor súpera definitívne zlomil. Následne set bez problémov dopodával a súperovi tak uštedril „kanára”.

V druhom dejstve sa obraz hry vyrovnal. Belehradský rodák si hneď na úvod udržal servis a čoraz viac začal hrýzť aj na riterne. V siedmom geme ukázal pevné nervy, keď ustál stav 0:40 pri vlastnom servise. Ťažké chvíle na podaní prežil aj v deviatom geme a následne sám udrel na príjme. Za stavu 5:4 premenil hneď svoj prvý setbal.

V treťom sete sa Djokovič ďalej trápil. Nenadviazal na zlepšený výkon z druhého dejstva, jasnú hernú prevahu mal Nadal. Španiel mu vzal servis hneď v úvodnom geme a neskôr zvyšoval aj brejkom na 4:1. K mečbalu sa potom dostal Nadal už na príjme a ten premenil.

• vôbec prvýkrát sa v zápase Nadal-Djokovič zrodil „kanár”