Home Správy Naď ovládol juniorský Masters turnaj do 16 rokov

Naď ovládol juniorský Masters turnaj do 16 rokov

REGGIO CALABRIA – Peter Naď vyhral v talianskom Reggiu Calabria turnaj Tennis Europe Junior Masters, vrcholné podujatie juniorskej sezóny, ktoré spája najlepších osem chlapcov a dievčat vo vekových kategóriách do 14 a 16 rokov.

Šampionátom do 16 rokov prešiel Peter Naď bez straty jediného setu. Finálovým víťazstvom 6:2, 7:5 nad štvrtým nasadeným Chorvátom Alenom Billom a ziskom zlatej medaily zaknihoval svoj doposiaľ najväčší úspech. V sezóne 2019 sa štyrikrát prebojoval do finále na okruhu Tennis Europe Junior Tour, no zo všetkých odchádzal ako porazený.

„Je to neuveriteľný pocit! Vyhral som svoj prvý titul na TE Junior Tour a hneď tu na turnaji majstrov. Nemôžem tomu uveriť,“ povedal šťastný zverenec trénera Martina Jedináka v TK Mladosť Košice pre oficiálnu stránku STZ.

V rovnakej vekovej kategórii bol najvyššie nasadeným hráčom Peter Benjamín Privara z TC EMPIRE Trnava. V semifinále podľahol 3:6, 6:7(5) práve Billovi. V súboji o tretie miesto potom zvíťazil nad druhým nasadeným Talianom Petrom Buldorinim 7:6(5), 2:6, 6:1.

Vďaka Nikole Daubnerovej malo Slovensko na šampionáte zastúpenie aj v kategórii dievčat do 14 rokov. Štvrtá nasadená hráčka TK Slovan Bratislava v semifinále podľahla neskoršej víťazke Chorvátke Petre Marcinkovej vo vyrovnanom zápase 6:3, 3:6, 5:7. V súboji o tretie miesto však nedala šancu Maďarke Luce Udvardyovej a zvíťazila 6:0, 6:0.

V 24-ročnej histórii podujatia Tennis Europe Junior Masters získali titul aj také hviezdy ako Španiel Rafael Nadal, Nemec Alexander Zverev, Belgičanka Kim Clijstersová alebo Švajčiarka Belinda Benčičová. Peter Naď i ďalší traja šampióni získajú ako odmenu týždňovú stáž v akadémii kouča Patricka Mouratoglouho.