Matej Lipták (Foto: TASR)

Na kritiku Škamlovej reaguje aj Lipták: Myslím si, že Chantal trochu nadhodnocovala svoju úroveň

BRATISLAVA – K situácii okolo Chantal Škamlovej, ktorá svojim statusom na sociálnej sieti rozvírila hladinu slovenského tenisu, sa vyjadril aj dlhoročný kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták. Škamlovej sa nepáčilo viacero vecí, pričom jednou z nich bol fakt, že sa ešte nikdy neocitla vo fedcupovej nominácii. Konkrétne spomenula stretnutie vlani v Rige proti Lotyšsku. No spokojná s kapitánovým výberom nebola ani tento rok v júli na priateľské medzištátne stretnutie proti Česku.


„Myslím si, že k daným stretnutiam a nomináciam, ktoré Chantal spomína, som sa vždy jasne vyjadroval. Hovoril som o nich viackrát, či už vtedy, keď sa nominácia nahlasovala, alebo počas priebehu samotných stretnutí. Preto nepovažujem za potrebné sa k tomu vracať,“ reagoval na úvod skúsený kapitán fedcupového tímu Matej Lipták.

No napokon sa rozhovoril viac: „Nominácie na jednotlivé stretnutia robím vždy po porade s realizačným tímom a niekedy aj s hráčkami. Vždy sa snažím mať v období stretnutia v tíme najlepšie pripravené hráčky alebo hráčky, ktoré sú v najlepšej forme a ktoré majú najväčšiu šancu zdolať konkrétneho súpera. Myslím si, že som už vo Fed Cupe absolvoval naozaj mnoho rôznych stretnutí a riešil rôzne okolnosti, ale určite by som v zostave neopomenul niekoho, o kom si myslím, že do tímu patrí a že nám môže pomôcť v danom stretnutí zvíťaziť. Nikdy by som si nedovolil robiť nomináciu účelovo, alebo v zmysle toho, že by som v tíme nejakú hráčku nechcel. Vždy je mojím cieľom stretnutie vyhrať a to znamená vybrať najlepší možný tím.“

Viktória Kužmová, Matej Lipták
(Foto: TASR – Martin Baumann)

Lipták: Myslím si, že Chantal trochu nadhodnocovala svoju úroveň a svoje možnosti.

Dvadsaťšesťročná hráčka, ktorá sa od roku 2018 špecializuje prevažne na štvorhru, sa vo svojom príspevku vyjadrila, že po nenominovaní na fedcupové stretnutie proti Lotyšsku stratila všetku chuť reprezentovať: „Samozrejme oceňujem, že Chantal chce reprezentovať a že to vždy bol jej sen. Napokon je to snom väčšiny športovcov. Myslím si však, že Chantal trochu nadhodnocovala svoju úroveň a svoje možnosti. Nevylučujem, že v budúcnosti situácia nemôže byť iná. Pre slovenský fedcupový tím by bolo skvelé, keby sme mohli mať v tíme deblovú špecialistku, ktorá dosahuje svetovú úroveň, ako napríklad Filip Polášek. Myslím si, že za tie roky, ktoré na okruhu pôsobím, mám celkom bohaté skúsenosti, prehľad a možno aj odhad na to, aká úroveň a kvalita je a bude potrebná a čo v daných stretnutiach budeme potrebovať,“ pokračuje Lipták.



„Pokiaľ sa niekto cíti osobne dotknutý a ukrivdený, alebo mu to nebodaj zobralo chuť pracovať, je mi to naozaj ľúto, ale určite na tom necítim vinu alebo spáchanú krivdu voči niekomu. Každopádne si za svojimi rozhodnutiami a nomináciami stojím a neurobil by som ich inak ani teraz. Pokiaľ má niekto chuť a záujem, nemám absolútne žiaden problém sa s ním stretnúť a osobne si prejsť akúkoľvek problematiku. Avšak v debate medzi štyrmi očami. Nepovažujem za korektné a ani správne komunikovať cez médiá,“ uzavrel Lipták.

Zdroj: stz.sk

About Roderik Pastier

Check Also

Cameron Norrie, ATP Rím

Norrie sa vyjadril ku kritike Djokoviča za správanie v Ríme: Chcel som vyhrať

PARÍŽ – Britský tenista Cameron Norrie odmieta tvrdenia Srba Novaka Djokoviča o jeho nešportovom správaní …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + twelve =