Home Najdôležitejšie VIDEO Zranená Kužmová skrečovala, Škamlová pred bránami singlového aj deblového finále

VIDEO Zranená Kužmová skrečovala, Škamlová pred bránami singlového aj deblového finále

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová

PIEŠŤANY – Timea Jarušková postúpila do semifinále turnaja Piešťany Ladies Open 2020. Vo štvrťfinále nastúpila proti nasadenej jednotke Viktórii Kužmovej, ktorá za stavu 2:5 zo svojho pohľadu duel skrečovala. Súperkou Jaruškovej bude v semifinále Chantal Škamlová, ktorá si poradila s mladšou zo sestier Kužmových Katarínou 6:1, 6:3.


Kužmovej problémy s ramenom

„Ja už mám viac ako týždeň problémy s krčnou chrbticou, to zranenie pociťujem na rôznych miestach, koluje to po celej hornej časti tela. V posledných dňoch som na liekoch a vedela som, že to nie je ideálne. V noci som spala maximálne dve hodiny a dnes sa to už naozaj nedalo,” opísala hlavný dôvod prehry Kužmová.

„Je to strašne ťažké, keď nie ste úplne fit. Najviac som mal problémy na servise, nemohla som ho hrať ako obvykle. Potrebujem sa dať zdravotne do poriadku a uvidím, kedy začnem znovu hrať,” zakončila nasadená jednotka.

Hodnotenie zápasu zo strany Jaruškovej

„Vedela som, že Viki nie je zdravotne fit, bolo to cítiť hlavne na servise, kde som mala veľa šancí, ktoré som využila. Snažila som sa byť stále v zápase, ale bolo to ťažké. Hrala som celkom dobre a som rada, že si môžem zahrať semifinále,” zhodnotila zápas šiesta nasadená hráčka.V ďalšom štvrťfinále si druhá nasadená Anna Karolína Schmiedlová poradila s Romanou Čišovskou 6:2 a 6:3. Schmiedlová sa v semifinále stretne s turnajovou trojkou Terezou Mihalíkovou, ktorá zdolala Ninu Vargovú 7:5 a 6:3.

Zdroj: STZ

“Som rada za postup, pretože Romana hrala dobre. Mali sme pekné výmeny, z mojej strany tam bolo zopár vecí, s ktorými som nebola až taká spokojná. Ale moja hra sa zlepšuje, aj keď to stále môže byť lepšie. Bol to pekný zápas,” povedala Schmiedlová.

Zdroj: STZ

Vo štvorhre si najvyššie nasadený pár Chantal Škamlová s Michaelou Hončovou poradil s dvojicou Radka Zelníčková, Bianca Behúlová 6:2 a 6:1.

ženy – štvrťfinále, dvojhra: Anna Karolína Schmiedlová (SR-2) – Romana Čišovská (SR) 6:2, 6:3, Chantal Škamlová (SR-4) – Katarína Kužmová (SR-7) 6:1, 6:3, Tereza Mihalíková (SR-3) – Nina Vargová (SR) 7:5, 6:3, Timea Jarušková (SR-6) – Viktória Kužmová (SR-1) 5:2 – skreč Kužmová

ženy – štvrťfinále, štvorhra: Chantal Škamlová, Michaela Hončová (1) – Radka Zelníčková, Bianca Behúlová 6:2, 6:1, Michaela Kadlečková, Eszter Mériová – Yvonna Žuffová, Laura Svatíková (3) 6:4, 6:3, Tereza Mihalíková, Romana Čišovská (2) – Klára Švorcová, Stella Krivičková 6:0, 6:0, Timea Jarušková, Katarína Kužmová (4) – Nina Vargová, Nikola Daubnerová 6:3, 6:1

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen + fifteen =