Home Správy Molčan premrhal štyri mečbaly – na challengeri v Cordenonse skončil v 2. kole

Molčan premrhal štyri mečbaly – na challengeri v Cordenonse skončil v 2. kole

CORDENONS – Trinásty nasadený Alex Molčan prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 90 v talianskom Cordenonse (69 280 EUR +H, antuka vonku) s domácim Andreom Bassom v troch setoch 6:7(5), 6:3, 6:7(6).

Už v úvodnom geme sa mohol Alex prepracovať k brejku, stav 40:15 ale nezužitkoval. Ďalšiu dvojicu brejkbalov nepremenil v treťom geme a napriek dvom šanciam neuspel ani za stavu 4:4. Napokon musel o víťazovi prvého setu rozhodnúť tajbrejk. Náš tenista v ňom viedol 3:1, Talian však priebeh otočil piatimi získanými loptami za sebou. Napokon využil tretí setbal.

V druhom sete sa taliansky hráč pokúsil zúročiť psychologickú výhodu a už v treťom geme vzal Molčanovi servis. Slovák kontroloval na riterne ziskom šiestej hry. Návrat do zápasu potvrdil ziskom ďalších troch gemov za sebou, vďaka čomu si vynútil tretie dejstvo.

V jeho úvode odvrátil Basso tri brejkové šance Slováka a následne sám nepremenil jednu svoju možnosť. V ďalšom priebehu hráči predviedli sériu dlhých a vyrovnaných gemov, ani jeden nechcel urobiť rozhodujúcu chybu. Výsledok zápasu musel rozlúsknuť tajbrejk. Prešovský rodák v ňom viedol 3:0 aj 6:2. Súper sa ale nevzdal, získal šesť lôpt za sebou a napokon sa tešil z postupu.

• zápas trval 3 hodiny a 2 minúty
  • Molčan premenil len 2 zo 14 brejkbalov
  • celkovo získal o 13 fiftínov viac (131:118)

Slovenskú bilanciu bude môcť vylepšiť v Taliansku ešte Andrej Martin, ktorý dnes bude čeliť v 2. kole Alejandrovi Gonzálezovi z Kolumbie.