Home Správy Molčan nečakane končí v 1. kole challengeru v Ríme

Molčan nečakane končí v 1. kole challengeru v Ríme

RÍM – Alex Molčan prehral v 1. kole turnaja ATP Challenger 80 v talianskom Ríme (46 600 EUR +H, antuka vonku) s domácou voľnou kartou Federicom Iannaconem po setoch 7:6(4), 3:6, 4:6.

Náš tenista mal katastrofálny vstup do zápasu. Úvodný servis síce udržal, ale ďalšie dva stratil a nabral manko 1:4. V koncovke prvej časti zabral. Čoraz stabilnejšia medzihra viedla najskôr ku zníženiu na 3:4, potom aj ku vyrovnaniu na 5:5. O pár minút nevyužil Molčan tri setbaly na 7:5, no v skrátenej hre si všetko vynahradil – 7:4.

Druhé dejstvo Slovákovi nevyšlo. Trápil sa s riternami a strata podania pri manku 3:4 bola preňho osudná.

V rozhodujúcom sete ťahal mladý Slovák za kratší koniec. Dvakrát zmazal manko brejku, no za stavu 4:4 nezvládol na servise dôležitý gem. Bez renkingu pôsobiaci Talian následne duel doservoval.