Home / US Open / Mike Bryan si pohneval Američanov, dostal najvyššiu pokutu tohtoročného US Open
Foto: TASR

Mike Bryan si pohneval Američanov, dostal najvyššiu pokutu tohtoročného US Open

NEW YORK – Aj taký skúsený matador, akým je Američan Mike Bryan, občas „prestrelí“. Na US Open je zatiaľ rekordérom vo výške pokuty za nevhodné správanie.

Emócie na uzde neudržal americký veterán počas zápasu 2. kola štvorhry. V ňom v noci zo soboty na nedeľu zdolali s bratom Bobom 4:6, 7:5, 6:3 španielsko-argentínsky pár Roberto Carballés Baena/Federico Delbonis. Tesná koncovka druhého setu a jeden chybný verdikt čiarového rozhodcu vyprovokovali Mika k reakcii, keď imitoval s raketou streľbu zo zbrane.

Portugalská empajrová rozhodkyňa Mariana Alvesová dala Američanovi okamžite varovanie. „Len mi rýchlo povedz, čo som urobil. Aké gesto?“ reagoval na napomenutie za nešportové správanie. „Gesto, ktoré si spravil. Urobil si to smerom na lajnového rozhodcu aj na mňa. Napodobňoval si s raketou streľbu zo zbrane. Nemyslím si, že to bolo vhodné,“ vysvetlila mu Alvesová.

Verdikt organizátorov bol napokon nekompromisný a domácu ikonu potrestali pokutou 10 000 amerických dolárov. Viac nedostal tento rok za nešportové správanie nik. Až 40 000, za úroveň predvedeného výkonu, musela akceptovať Španielka Carla Suárezová Navarrová. „Myslíme si, že je to opodstatnené,“ uviedol na margo Bryanovej pokuty hovorca Americkej tenisovej asociácie Brendan McIntyre citovaný denníkom The New York Times.

Mike Bryan sa nakoniec ospravedlnil: „Ospravedlňujem sa, ak som niekoho urazil. Získali sme ten fiftín a bolo to myslené ako vtip. Ale vzhľadom na nedávne správy a politickú situáciu u nás chápem, že to mohlo byť vnímané ako necitlivé. Sľubujem, že už nikdy nič také neurobím.“

Fanúšikovia si deblovú legendu podali na sociálnych sieťach, kde ju označovali za cynika či zlý vzor pre deti. Pripomínali aj fakt, že v texaskom El Pase prišlo pred mesiacom pri streľbe o život 22 nevinných ľudí.

About Michal Pokrivka

Check Also

Obrovská senzácia na Roland Garros: Fantastický Gombos rozjasal tenisové Slovensko

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 4 =