pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Medvedev prekvapuje plánmi po ukončení kariéry
Foto: Twitter/ATP Tour

Medvedev prekvapuje plánmi po ukončení kariéry

MOSKVA – Rus Daniil Medvedev má iba 24 rokov, a tak je koniec kariéry v jeho prípade zrejme hudbou ďalekej budúcnosti. Napriek tomu má predstavu, čomu sa bude venovať až zavesí raketu na klinec.

Ruský mladík priznáva, že až bude mať viac času, chcel by si zlepšiť vzdelanie. „Momentálne nemám žiadny voľný čas. Počas amerického turné (v lete 2019, pozn. red.) som hral dva mesiace vkuse. Mal som možno dva dni na odpočinok. Po kariére sa budem zaujímať o štúdium. Možno budem študovať podnikanie. Možno sa stanem tenisovým trénerom alebo amatérskym šachistom. A dúfam, že budem mať veľkú rodinu. Teraz však myslím len na tenis,“ povedal pred pár dňami pre nemecký Tennis Magazin.

Medvedev mal len 22 rokov, keď sa v septembri 2018 oženil so svojou súčasnou manželkou Dariou. Na otázku, či nebolo na sobáš priskoro, odpovedal: „Je to zásadné rozhodnutie. Väčšina ľudí v mojom veku študuje alebo stále žije so svojimi rodičmi. U mňa je to iné. Som profesionálny tenista, som plne vyťažený. Keď som to dievča stretol, okamžite som sa zamiloval. Chodili sme spolu rok a pol, kým sme sa vzali. Musím povedať, že to bolo najlepšie rozhodnutie môjho života.“Kľúč k harmonickému vzťahu je v prípade tejto dvojice pomerne jednoduchý. „Pri našej práci je ťažké nájsť si niekoho. Neustále sme na cestách a žena sa musí pridať. Moja manželka však sama hrala tenis, patrila medzi 60 najlepších junioriek na svete, takže vie, o čo ide. Akceptuje, že sa zameriavam na tenis. Pozrite sa, koľko mladých futbalistov je ženatých a má deti. Finančné zabezpečenie hrá hlavnú úlohu,“ vysvetlil rodák z Moskvy, ktorý je momentálne piatym hráčom sveta.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Schmiedlová ukázala lásku k zvieratám, Mihalíková navštívila Tatry

BRATISLAVA – Dovolenkové leto je v plnom prúde a ani celosvetová pandémia neprekazila cestovaniu vašich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − 15 =