Home Najdôležitejšie Martin proti bývalej svetovej desiatke nemal nárok: Vo wimbledonskej derniére uhral len tri gemy

LONDÝN – Slovenský tenista Andrej Martin sa s Wimbledonom rozlúčil v semifinále kvalifikácie. V dnešnom zápase nestačil na Lotyša Gulbisa, ktorému podľahol hladko 1:6, 2:6.

Martin od úvodu zápasu v súboji s bývalou svetovou desiatkou herne zaostával, už v druhej hre stratil servis, následne však mohol kontrovať ribrejkom, ale dve šance nevyužil. Gulbis ho patrične potrestal, keď odskočil už o dva brejky. Záver úvodného dejstva sa už len dohrával, po 35 minútach viedol aktuálne 190. hráč sveta 1:0.

Slovenský tenista pokračoval v podpriemernom výkone aj od úvodu druhého setu, keď po takmer 15 minútach prehrával už hrozivých 0:4. V závere zápasu si dvakrát udržal servis, ale na príjme bol neškodný a Gulbis si postup postrážil.

Andrej Martin sa tak ani na desiaty pokus nepredstaví v hlavnej súťaži, podobne ako v predchádzajúcich deviatich prípadoch, aj tentokrát končí už v kvalifikácii.