Home Najdôležitejšie Lacko cez hráča druhej tisícky postupuje do druhého kola v Ismaningu

Lacko cez hráča druhej tisícky postupuje do druhého kola v Ismaningu

Lukáš Lacko

ISMANING – Slovenský tenista Lukáš Lacko porazil v prvom kole na turnaji v nemeckom Ismaningu domácu voľnú kartu Maxa Rehberga po setoch 5:7, 7:6(4) a 6:1.

Začiatok zápasu mal prekvapivý scenár. Nemecký mladík otvoril zápas brejkom, ale v ďalšom geme pomohol ľahkými chybami Lackovi vyrovnať stav na 1:1. Za stavu 3:3 využil ďalšiu šancu na brejk a ujal sa vedenia. V desiatej hre podával na víťazstvo v sete, ale nevyužil 3 setbaly a Lacko vyrovnal na 5:5. Od tohto stavu bol Nemec lepším hráčom a po ďalšom brejku sa ujal vedenia v zápase.

Na začiatku druhého dejstva sa zopakoval scenár s brejkmi na oboch stranách. V treťom geme Lacko udržal svoj servis, ale následne sa nechal ošetrovať. Herné trápenie pokračovalo aj naďalej, ale súper mu za stavu 4:3 pomohol lacnými chybami, ale následne Nemec kontroval a o osude druhého setu rozhodla až skrátená hra, kde bol úspešnejší slovenský tenista.

V treťom sete bol 188. hráč lepším tenistom a prebral iniciatívu zápasu. Servis nemeckého tenistu prelomil v treťom geme a tento moment dal akýsi klinec do rakvy celého zápasu. Od tohto stavu získaval gemy len slovenský reprezentant a vyhral 6:1.