štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Kyrgios: „Hrám za oveľa viac než za seba“
Foto: TASR

Kyrgios: „Hrám za oveľa viac než za seba“

MELBOURNE – Austrálčan Nick Kyrgios prežíva emotívny úvod roka. Zničujúce austrálske požiare však majú naňho aj pozitívny vplyv, čo sám priznáva.

Rodák z Canberry patrí medzi najväčších podporovateľov ľudí a zvierat, ktorí sa v Austrálii ocitli v núdzi. Stále dáva do fondu pomoci 200 dolárov za každé zahraté eso, bol jedným z organizátorov dobročinnej exhibície a včera mu legendárny Američan John McEnroe sľúbil, že sám prispeje sumou 1000 dolárov za každý set, ktorý Kyrgios na Australian Open vyhrá.

„Hrám za oveľa viac než za seba. Prečo byť na tenisovom kurte naštvaný, keď sa deje všetko toto okolo. Dnes som mal pocit, že som veľmi sústredený. V každom tohtoročnom zápase som bol celkom dobrý. Je to pravdepodobne tým všetkým, čo sa odohráva,“ uviedol včera Kyrgios citovaný oficiálnou stránkou Australian Open.Austrálčan si vo včerajšom zápase 1. kola poradil po setoch 6:2, 7:6(3), 7:6(1) s Talianom Lorenzom Sonegom. Zajtra narazí v súboji o 3. kolo na francúzskeho veterána Gillesa Simona.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ani Kližan si nezahrá hlavný turnaj Roland Garros: Skvelý úvod na Belgičana nestačil

PARÍŽ – Po Filipovi Horanskom vypadol dnes v kvalifikácii na parížsky Roland Garros aj druhý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − twelve =