Foto: TASR

Kvitová: „Tento rok bol ako jazda na horskej dráhe“

LONDÝN – Češka Petra Kvitová má za sebou pomerne úspešný návrat do súťažného diania. Napriek tomu vie, že je pred ňou ešte veľa práce a potrebuje sa zlepšovať.

Vlani v decembri prepadol dvojnásobnú víťazku Wimbledonu neznámy útočník. Následne sa podrobila operácii ľavej ruky a na Roland Garros sa vrátila do súťažného diania. O pár týždňov získala v Birminghame titul, no v sezóne sa nevyhla ani sklamaniam. Vypadnutie v 2. kole Wimbledonu či nie úplne optimálna príprava na US Open ju určite nepotešili.

„Tento rok bol ako jazda na horskej dráhe. Začiatok nebol veľmi pekný, takže som naozaj rada, že je to za mnou. Teraz sa môžem znova pozerať na všetko pozitívne,“ uviedla aktuálne 29. hráčka sveta v rozhovore pre britské periodikum The Guardian.

„Bol to veľmi ťažký rok a návrat bol mimoriadne emotívny. Teraz vidím, že stále môžem hrať tenis. A môžem ho hrať dobre. To je pre mňa najlepší výsledok, v aký som mohla dúfať,“ spokojne zhodnotila česká ľaváčka.

„Začala som žiť akoby s novou rukou. Je moja a som šťastná, že mám všetky prsty,“ uvedomuje si riziko, ktorému bola vystavená po útoku. Náročná operácia jej zachránila nielen prsty, ale aj schopnosť hrať tenis na najvyššej úrovni.

Petra Kvitová vstúpi do novej sezóny na turnaji WTA Premier v austrálskom Brisbane (1. – 7. januára). „Pravdepodobne potrvá viac ako rok, kým bude pohyblivosť stopercentná. Spravila som maximum, čo som mohla, ale stále je priestor na zlepšenie. Dúfam, že časom budem ešte silnejšia,“ dodala.

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Utorok 2. marec

BRATISLAVA – Utorkový program prináša bohatú ponuku tenisových zápasov so slovenským zastúpením, v akcii budeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − eight =